Budowa drogi rowerowej / fot. UM Katowice
Reklama

Ruszyła budowa drogi rowerowej za 4,5 mln zł. Połączy Nikiszowiec z Giszowcem. To inwestycja, która była długo zapowiadana, w końcu się materializuje. Trwają też prace związane z budową drogi łączącej ulicę Pułaskiego z ulicą Gospodarczą, przez Dolinę Trzech Stawów.

Trasa łącząca Nikisz z Giszowcem o długości 2,4 km poprowadzi od skrzyżowania ul. Szopienickiej z ul. Mysłowicką w Giszowcu do ul. Bernarda Krawczyka w Nikiszowcu. Za budowę trasy odpowiedzialna jest firma Hydrogop, która prace rozpoczęła 2 marca.  W ramach inwestycji rozbudowane o dodatkowe punkty świetlne zostanie oświetlenie uliczne, powstanie też oznakowanie poziome i pionowe. Prace powinny zakończyć się pod koniec roku.

Reklama

„To kolejny etap rozbudowy podstawowej sieci infrastruktury rowerowej. Pozwoli on na skomunikowanie Giszowca i Nikiszowca z centrum miasta” – mówi Paweł Sucheta, zastępca naczelnika Wydziału Transportu Urzędu Miasta Katowice.

Aktualnie trwają prace związane z budową drogi rowerowej łączącej ulicę Gospodarczą z osiedlem Paderewskiego przez tereny Doliny Trzech Stawów. Przypomnijmy, że trasa ma być wybudowana wzdłuż ulicy Pułaskiego oraz na terenie Doliny Trzech Stawów od skrzyżowania ulicy Pułaskiego z ulicą Graniczną do wiaduktu wzdłuż al. Górnośląskiej. Inwestycja zakłada też wykonanie ciągu pieszo-rowerowego od tego wiaduktu do przejścia w rejonie węzła Murckowskiego w kierunku ulicy Gospodarczej. Koszt inwestycji realizowanej przez firmę Drogopol to ponad 993 tys. zł. Planowany termin oddania inwestycji to lipiec 2022 roku. Długość trasy wyniesie około 1,5 km.

Nowa infrastruktura dla rowerzystów powstaje także w centrum Katowic. W związku z tym nadal pozostaje zamknięte przejście pod Rondem Ziętka od strony Koszutki. Obecnie trwają prace związane z budową i przebudową sieci uzbrojenia.  Długość drogi dla rowerów będzie wynosiła ok. 60 m a szerokość 2 m. Ciąg pieszy będzie z kolei szeroki na 1,5 m. Koszt tego przedsięwzięcia to ok. 3,4 mln zł. Całość ma być gotowa we wrześniu.

W latach 2015-2021 wybudowano w Katowicach ponad 36 km nowych dróg rowerowych za blisko 29 mln zł.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
25 − 3 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.