Wizualizacja poglądowa / fot. KTBS
Reklama

Zamiast budynku z lat 70. na osiedlu Witosa będzie nowy blok. Za prawie 47 mln zł. Powstanie w nim 75 mieszkań. Katowicki TBS rozstrzygnął przetarg na realizację inwestycji przy ulicy Kossutha 7. 

W sumie do przetargu stanęło 5 firm. Wygrała firma Riser z Jaworzna, która wybuduje obiekt za nieco ponad 46,9 mln zł. Największa kwota, która pojawiła się w postępowaniu przetargowym to 53 mln zł. Część użytkowa nowego budynku będzie przeznaczona na żłobek i przedszkole. Do nowej inwestycji przeniesie się też dyrekcja miejskiej biblioteki. 

Reklama

„Inwestycja realizowana ma być w trybie projektuj i buduj, a więc ta sama firma będzie odpowiedzialna za przygotowanie projektu budowlanego, a później jego realizację. Od momentu podpisania umowy wykonawca będzie miał 4 miesiące na przygotowanie dokumentacji projektowej oraz na wyburzenie istniejącego obiektu, a całość prac budowlanych i wykończeniowych powinna się zakończyć w ciągu 24 miesięcy od podpisania umowy” – informuje Michał Mendala z katowickiego magistratu. „W nowym budynku znajdzie się 75 mieszkań i około 170 miejsc parkingowych w garażu podziemnym i parkingu zewnętrznym. Mieszkania w większości będą wielopokojowe: trzy-, cztero-, a nawet pięciopokojowe. Budowa większych mieszkań jest pokłosiem dużego zainteresowania takimi lokalami wybudowanymi przez KTBS dwa lata temu przy ul. Leopolda w Bogucicach” – dodaje.

Aby wynająć mieszkanie z KTBS, przyszły najemca powinien spełnić szereg kryteriów, m.in. wykazywać odpowiedni dochód mieszczący się w określonym przedziale (pomiędzy minimalnym dochodem na gospodarstwo domowe a ustawowym maksimum) oraz nie może posiadać tytułu prawnego do innego mieszkania na terenie Katowic. Przed zamieszkaniem należy wpłacić zwrotną partycypację oraz zwrotną kaucję (12 krotność czynszu).

KTBS przez inflację i coraz droższe kredyty zyskuje na atrakcyjności wśród mieszkańców. „Odnotowujemy duże zainteresowanie naszymi zasobami. Duża liczba aplikujących na mieszkanie w KTBS to najlepszy dowód na społeczną zasadność inwestycji przy ul. Kossutha oraz na to, że katowiczanie potrzebują komfortowych, przystępnych cenowo i bezpiecznych mieszkań na wynajem – mówi Janusz Olesiński, prezes Katowickiego TBS. 

Nowe mieszkania zbudowane na os. Witosa dołączą do zasobu 2,4 tys. lokali, którymi już dysponuje spółka. 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
6 + 9 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.