Zatrzymanie / fot. Policja
Reklama

Policjant rekordzista z Szopienic. Uczestniczył w zatrzymaniu 87 poszukiwanych w 2021 roku. Chodzi o osoby, które były poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości. Dzielnicowy, to absolutny rekordzista w katowickim garnizonie. „Zatrzymywał osobę poszukiwaną częściej niż co trzecią służbę” – usłyszeliśmy na policji. 

Dzielnicowy, to policjant, który doskonale powinien znać swój teren. Mundurowy, któremu podlega obszar Szopienic najwyraźniej jak mało kto ma rozpoznany swój rewir. Bardzo sprawnie identyfikował poszukiwanych. 

Reklama

„To rejon, gdzie jest bardzo duże natężenie tych osób” – mówi Łukasz Kloc z katowickiej policji. Osoby poszukiwane musiały pochodzić głównie z tych okolic, a znajomość swojego obszaru pracy zaprocentowała. „Przede wszystkim rozpoznanie własne, gdzie kto mieszka, o której przychodzi, gdzie można go spotkać” – tłumaczy Kloc, dobry wynik dzielnicowego. 

Tutaj warto wyjaśnić, że zatrzymań dokonywał nie sam policjant, ale zazwyczaj w towarzystwie innych dzielnicowych z przyległych rejonów. 

Najwięcej zatrzymań poszukiwanych jeżeli chodzi o dzielnicowych to rejon Komisariat 5 w Katowicach. Ten nadzoruje obszar w rejonie DK86 od Sosnowca – Szopienice, Burowiec, Zawodzie, Giszowiec. 

Piony prewencji w Katowicach zatrzymały w zeszłym roku 843 osoby poszukiwane. Mówimy tutaj o ogólnej puli poszukiwanych, w którą wchodzą już nie tylko mieszkańcy Katowic, ale także rezydenci innych miast. 

Katowicka policja ujawniła też w 2021 roku aż 99 osób, które były poszukiwane na podstawie listów gończych. 

Reklama

3 KOMENTARZE

  1. Nieraz to się całkiem pokwapić na bieżąco nie chcą. Wdają się w płoty, knucia, czyli we wspolny nacisk w życiu na co dzień działając na uciśnienie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
16 − 3 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.