Kontrola drogowa na A4 / fot. Policja
Reklama

Policjanci kontrolowali kierowców na A4 w Katowicach. Ujawnili ponad 60 kierowców, którzy przekroczyli prędkość. Większość została ukarana mandatami.

Policjanci katowickiej drogówki w ramach działań „Autostradą wolniej = bezpieczniej” wspólnie z policjantami komisariatu autostradowego w Gliwicach prowadzili pomiary prędkości na katowickim odcinku autostrady A4.

Reklama

„Szczególną rolę odegrali policjanci z katowickie grupy SPEED, których głównym zadaniem było przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze, w tym nieprzestrzeganiu ograniczeń prędkości. Policjanci pełnili służbę z wykorzystaniem pojazdów wyposażonych w wideorejestratory” – informuje Agnieszka Żyłka z katowickiej policji. „Kierowcy, którzy nie stosowali się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy prędkość rażąco przekraczali, ponieśli konsekwencje prawne. W trakcie działań policjanci ujawnili aż 65 przekroczeń dozwolonej prędkości. W związku z powyższym mundurowi na kierujących nałożyli 59 mandatów karnych i 6 pouczeń” – dodaje.

Od początku 2022 roku na terenie Katowic doszło do 492 kolizji i 8 wypadków drogowych. Jest to o 266 zdarzeń drogowych mniej niż w zeszłym roku w tym samym okresie. Główną przyczyną wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym, z winy kierujących, jest nadmierna prędkość.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
24 − 15 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.