Tory kolejowe / fot. InfoKatowice.pl
Reklama

Dzisiaj protest w Piotrowicach. Będzie paraliż komunikacyjny. Mieszkańcy zablokują nowe rondo w Piotrowicach. To protest przeciwko planom budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego, który mocno zahacza o zabudowę mieszkaniową w Katowicach. 

Protest na rondzie łączącym ulicy Armii Krajowej z Kościuszki zaplanowano dzisiaj na godzinę 18.00.

Reklama

 „Jako społeczność Katowic powinniśmy mieć wpływ na to, co się będzie działo w naszym mieście. Zależy nam na jak największym udziale naszych mieszkańców w konsultacjach. Wielu mieszkańców sygnalizowało mi, że chce uczestniczyć wyłącznie w stacjonarnych spotkaniach. Dlatego nie wyraziliśmy zgody, by w pierwszym etapie spotkania miały charakter wyłącznie online. Będziemy stać na straży interesów mieszkańców. Wspólnie z innymi samorządowcami zaapelowaliśmy o przesunięcie spotkań na wiosnę” – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic i dodaje, że rozwój kolei w naszym regionie i samych Katowicach jest ważny – ale może następować wyłącznie z poszanowaniem praw katowiczan.

Na rondzie koło Famuru trzeba spodziewać się dużych utrudnień. 

„W Katowicach każdy ma prawo manifestować swoje poglądy, oczywiście zgodnie z przepisami i poszanowaniem praw innych. W tym przypadku niestety mieszkańcy muszą się liczyć z utrudnieniami drogowymi, szczególnie w ruchu lokalnym pomiędzy Ligotą, a Piotrowicami” – informuje magistrat. 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
25 − 7 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.