Ulica Mariacka / fot. A. Maciaszczyk / InfoKatowice.pl
Reklama

Słupki będą ograniczać wjazd samochodów na ulice Mariacką i Mielęckiego? Miasto się zastanawia. Obecnie – przynajmniej w teorii – słupki ograniczają wjazd na nowopowstały deptak przy ulicy Dworcowej, na którym i tak częściowo parkują samochody. Co z Mariacką i Mielęckiego, gdzie kiedyś funkcjonowały podobne rozwiązania?

O ograniczenie możliwości wjazdu na ulicę Mariacką wystąpił radny Łukasz Borkowski z KO. To jednocześnie przewodniczący Komisji Transportu Rady Miasta Katowice.

Reklama

„Ulica Mariacka pomimo iż jest deptakiem notorycznie bywa zastawiana przez parkujące nielegalnie samochody. Do 2017 roku działały w tym miejscu automatyczne słupki, które ograniczały wjazd na ulicę jedynie dla pojazdów upoważnionych. Od momentu wyłączenia systemu zjawisko dzikiego parkowania na deptaku nasiliło się, a podejmowane próby kontroli i nakładania mandatów nie przynoszą satysfakcjonujących rezultatów” – stwierdził Borkowski. „W związku z powyższym zwracam się do Pana Prezydenta o ponowny montaż słupków parkingowych na ul. Mariackiej. Podobne rozwiązanie zostało zastosowane na sąsiednim deptaku – nowej ul. Dworcowej. Warto powrócić do tego rozwiązania również w rejonie ul. Mariackiej, Stanisława i Mielęckiego w celu ograniczenia niepożądanego ruchu samochodowego” – dodał.

Faktycznie, parkowanie na tych ulicach jest coraz bardziej widoczne. Na razie jednak miasto myśli nad konkretnymi rozwiązaniami. Zebrane doświadczenia z funkcjonowania słupków na ulicy Dworcowej mają być wykorzystane przy podejmowaniu decyzji dotyczącej zastosowania ewentualnego podobnego rozwiązania na przyległych ulicach.

„Nieruchomości położone w rejonie ulic Mariacka – Mielęckiego – Dworcowa objęte są zamierzeniem inwestycyjnym niepublicznym polegającym na przebudowie istniejących obiektów do funkcji hotelowych oraz biurowo – usługowych, co jednocześnie spowoduje zmianę funkcji ulicy Mielęckiego zarówno na okres prowadzenie robót budowlanych oraz po ich zakończeniu. Aktualnie prowadzone są szczegółowe analizy dotyczące funkcji ulicy Mielęckiego po zakończeniu realizacji inwestycji niepublicznych, które wskażą możliwości oraz zasadność zastosowania systemu opuszczanych słupków” – poinformował Bogumił Sobula, wiceprezydent Katowic.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
28 − 16 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.