Zaparkowane samochody / fot. InfoKatowice.pl
Reklama

Miasto nie kupi terenu pod parking. „Mieszkańcy skarżą się na rozjeżdżania trawników, niszczenie chodników, parkowanie na całej ich szerokości”. Katowicka radna w imieniu mieszkańców wystąpiła do prezydenta o kupno terenu w rejonie ulicy Chryzantem w Katowicach. To właśnie tam potrzebny jest ogólnodostępny parking.

Radna Koalicji Obywatelskiej pytała o możliwość pozyskania gruntu na potrzeby parkingowe mieszkańców i Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Reklama

„W celu rozładowania natężenia ruchu oraz problemów z parkowaniem dotyczących kibiców, zawodników, uczestników imprez sportowych jakie odbywają się na terenie ośrodka. Mieszkańcy skarżą się na rozjeżdżania trawników, niszczenie chodników, parkowanie na całej ich szerokości i długości podczas rozgrywek. Łamanie przepisów parkowanie na pasach oraz blokowanie hydrantów to wielokrotnie łamane przez parkujących przepisy w tym miejscu. Mieszkańcy zgłaszają konieczność uzupełnienia infrastruktury w tym rejonie o parking” – dopytywała Beata Bala, katowicka radna KO.

Miasto wystąpiło o opinię w tej sprawie do swojego Wydziału Rozwoju Miasta i Wydziału Budynków i Dróg.

„Biorąc pod uwagę uzyskane opinie informuję, iż Miasto nie przewiduje pozyskania w tym rejonie gruntów na potrzeby parkingowe” – poinformował Janusz Waląg z Urzędu Miasta Katowice.

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
24 + 15 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.