Tory kolejowe / fot. InfoKatowice.pl
Reklama

Będą dwa spotkania w sprawie rozwoju kolei w Katowicach. Plany mocno ingerują w zabudowę mieszkaniową w kilku dzielnicach na terenie miasta. Podlesie, Zarzecze, Kostuchna czy Piotrowice – to do mieszkańców tych dzielnic prezydent Katowic wysłał list namawiający ich do zaangażowania się w proces konsultacji nad planami budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK).

CPK ma powstać między Łodzią a Warszawą, za tym idzie rozbudowa innych linii kolejowych w Polsce – w tym ważnej z punktu widzenia katowiczan linii Katowice-Ostrawa.

Reklama

Na pewno nie wyrazimy zgody na tak mocną ingerencję planowanych linii w zabudowę mieszkaniową, jak wynika to z planów, które zostały opublikowane w Internecie. Jednocześnie zwrócę się do Egis Poland Sp. z o.o., która w imieniu CPK będzie prezentować koncepcje, by konsultacje prowadzone przez tę firmę zostały zrealizowane w takiej formie i czasie, by jak najwięcej mieszkańców mogło wziąć w nich udział i wyrazić swoją opinię” – stwierdził Marcin Krupa, prezydent Katowic.

W Katowicach odbędą się dwa spotkania co do CPK. 4 lutego o godz. 13.00 w Sali Koncertowej Instytucji Kultury Katowice Miasto Ogrodów przy Placu Sejmu Śląskiego 2 oraz 14 lutego o godz. 17.30 w auli Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej przy ul. Harcerzy Września 3.

„Rozwój kolei w naszym regionie i samych Katowicach jest ważny – ale może następować wyłącznie z poszanowaniem praw mieszkańców. Dlatego tak ważny jest nasz udział w konsultacjach społecznych. Na spotkaniach wspólnie będziemy mogli zadać CPK pytania, na które dziś nie znamy odpowiedzi. Dla mieszkańców, którzy nie będą mieć możliwości dotrzeć samodzielnie na spotkania konsultacyjne, uruchomimy specjalny transport” – deklaruje prezydent Marcin Krupa. Szczegóły w tej sprawie pojawią się na stronie Katowice.eu/konsultacje w dedykowanej tym konsultacjom zakładce.

Na stronie Katowice.eu/konsultacje w dedykowanej zakładce Plany CPK dotyczące linii kolejowych miasto Katowice publikuje wszystkie informacje, jakie wpłynęły do urzędu (m.in. mapy z przebiegiem planowanej linii kolejowej w różnych wariantach), a także odnośniki do ankiety on-line, którą uruchomiło CPK. Będzie ona aktywna do 15 marca. Do jej wypełnienia firma prowadząca konsultacje zaprosiła mieszkańców 15 gmin naszego regionu. Dlatego to niezmiernie ważne, żeby głos katowiczan głośno wybrzmiał w tej sprawie.

Reklama

2 KOMENTARZE

  1. Budować linię kolejową !!!! Bardzo dobry pomysł !!! Niech Krupa nie przeszkadza w inwestycji !!! Jak sam nie umie zrobić nic na linie tramwajowa na bażantów będzie trzeba czekać chyba że 40 lat !!!!

  2. Pan Prezydent potrafi sprzedać prywaciarzowi nawet 1m² ziemi, pomiędzy dwoma budynkami mieszkalnymi, żeby ten mógł wybudować „klatki mieszkalne” dla ludzi z widokiem na ściany sąsiedniego budynku. Ale jeżeli chodzi o dzielnice gdzie mieszkają bezradni i on sam, to wynajmie nawet odrzutowiec, żeby sprowadzić ludzi na konsultację i zablokować tą inicjatywę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
16 − 7 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.