Droga rowerowa w Dolinie Trzech Stawów / fot. Ewa Lipka / UM Katowice
Reklama

Drogi rowerowe połączą Nikiszowiec z Giszowcem i Doliną Trzech Stawów. Będą kosztować ponad 5 mln zł, poinformował katowicki magistrat. To dwa ważne połączenia rowerowe, które powstaną w Katowicach. 

W latach 2015-2021 wybudowano w Katowicach ponad 36 km nowych dróg rowerowych za blisko 29 mln zł. Nowe połączenia rowerowe między Nikiszowcem, a Giszowcem i Doliną Trzech Stawów to nowe możliwości zwiedzania Katowic na rowerze, a także zastąpienia samochodu jednośladem. 

Reklama

„Trwa budowa drogi, która połączy ulicę Gospodarczą (od tymczasowego przystanku autobusowego) z osiedlem Paderewskiego (ulice Graniczna i Pułaskiego). Trasa ma powstać wzdłuż ul. Pułaskiego oraz na terenie Doliny Trzech Stawów od skrzyżowania ul. Pułaskiego z ul. Graniczną do wiaduktu wzdłuż al. Górnośląskiej, a także wykonanie ciągu pieszo-rowerowego od tego wiaduktu do przejścia w rejonie węzła Murckowskiego w kierunku ul. Gospodarczej. Koszt inwestycji realizowanej przez firmę Drogopol wynosi ponad 993 tys. zł. Planowany termin zakończenia prac to kwiecień 2022 roku. Długość tej trasy wyniesie około 1,5 km” – poinformował katowicki magistrat. 

Jesienią będzie gotowa droga, która połączy Giszowiec z Nikiszowcem. Trasa o długości 2,4 km poprowadzi od skrzyżowania ul. Szopienickiej z ul. Mysłowicką w Giszowcu do ul. Bernarda Krawczyka w Nikiszowcu.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
17 − 2 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.