Reklama

Ukradł samochód swoim znajomym w Katowicach. Do tego sfałszował umowę kupna sprzedaży, ale mu to nie pomogło. 27-latni obywatel Uzbekistanu został zatrzymany w Koszalinie, gdzie uciekł wraz z pojazdem.

Do kradzieży doszło w listopadzie 2021 roku. Do Polski przyjechało dwóch studentów z Uzbekistanu (studiowali na Łotwie). Poznany w naszym kraju inny obywatel Uzbekistanu, który na co dzień pracował w Polsce, obiecał im pomoc w zakupie auta. Poszukiwania nie trwały długo, pojazd – Renault Scenic – nabyli na terenie Małopolski.

Reklama

„Przed powrotem na Łotwę, przez kilka dni mieszkali w jednym z katowickich hosteli. Razem również wyjeżdżali codziennie po zakupy. To właśnie podczas jednego z takich wyjazdów 27-latek pozostał w samochodzie, kiedy dwóch studentów poszło zrobić sprawunki. Kiedy mężczyźni wyszli ze sklepu, samochód wraz z kierowcą zniknął ze sklepowego parkingu. Na początku myśleli, że poznany w Polsce znajomy pojechał tylko gdzieś na chwilę, ale kiedy nie odbierał telefonu, nie potrafiąc z nim nawiązać żadnego kontaktu, złożyli zawiadomienie o kradzieży auta” – informuje Agnieszka Żyłka z katowickiej policji.

Sprawą zajęli się policjanci z wydziału do walki z przestępczością samochodową z katowickiej komendy. Jak się okazało w toku śledztwa, 27-latek udał się samochodem do Koszalina. Tam zatrzymała go koszalińska policja.

„W trakcie przeszukania policjanci znaleźli sfałszowana umowę kupna-sprzedaży renault, która miała być zawarta pomiędzy studentami a zatrzymanym. Podejrzany sam wypisał taką umowę, aby w ten sposób zalegalizować własność auta. Zatrzymany został przewieziony na Śląsk i osadzony w policyjnym areszcie. Na czas trwającego postępowania został objęty policyjnym dozorem. Siedem razy w tygodniu musi się zgłaszać w komisariacie Policji. Ponadto mężczyzna został objęty zakazem opuszczania kraju, połączonym z zatrzymaniem paszportu” – wyjaśnia rzecznik katowickiej policji.

Za kradzież pojazdu i sfałszowanie umowy grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
27 − 7 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.