Konferencja prasowa IEM / fot. UM Katowice / S. Rybok
Reklama

Intel Extreme Masters wraca do Katowic. Z pulą nagród 1,5 mln dolarów. Jedna z największych imprez e-sportowych wraca 25-27 lutego do Katowic. Po dwóch latach przerwy spowodowanych pandemią kibice po raz kolejny pojawią się w Spodku. 

W międzynarodowej lidze gier komputerowych ESL (Electronic Sports League) rywalizować będą 24 drużyny w grze Counter-Strike: Global Offensive (CSGO), w tym Polacy oraz 36 zawodników w StarCraft II.

Reklama

Finały Intel Extreme Masters są organizowane w stolicy woj. śląskiego od 2013 r. Jak podkreślali podczas konferencji prasowej organizatorzy, w żadnym innym mieście impreza e-sportowa tej rangi nie była organizowana 10 razy z rzędu.

„Wszystkie rozgrywki podczas tegorocznego IEM Katowice odbędą się z udziałem publiczności, która po dwóch latach przerwy powróci na trybuny Spodka. Całość wydarzenia będzie biletowana, co oznacza, że każda osoba chcąca wziąć udział w imprezie będzie musiała posiadać wcześniej zakupiony bilet. Kolejna, trzecia, fala sprzedaży biletów zostanie uruchomiona jeszcze w styczniu 2022, o konkretnej dacie organizator poinformuje w najbliższym czasie. Będzie to ostatnia szansa aby dołączyć do grona osób, które będą mogły wziąć udział w IEM Katowice 2022. Podczas tegorocznej edycji wydarzenia ze względu na bezpieczeństwo odwiedzających, nie zostanie uruchomiona strefa IEM Expo. Ponadto, każdy z uczestników będzie musiał posiadać ważny Unijny Certyfikat Covid” – poinformował katowicki magistrat. 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
25 − 1 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.