Kontrola drogowa / fot. Policja
Reklama

Katowiccy policjanci kontrolowali prędkość. 129 wykroczeń, posypały się mandaty. Większość wykroczeń miała miejsce w rejonie przejść dla pieszych. 

Do kontroli prędkości wykorzystywano zarówno policjantów z grupy „Speed”, którzy poruszali się pojazdami po katowickich ulicach jak i mierników prędkości z wideorejestratorami. W trakcie działań odnotowano 129 przekroczeń dozwolonej prędkości, z czego większość – bo aż 110 – miało miejsce w rejonie przejść dla pieszych. 

Reklama

„Policjanci zatrzymali jedno prawo jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Ujawniono dwóch kierujący bez uprawnień i zatrzymano kierującego w stanie nietrzeźwości. Na ulicy Wojciecha kierujący Ranault Clio miał ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za popełnienie przestępstwa jakim jest jazda wstanie nietrzeźwości” – informuje Agnieszka Żyłka z katowickiej policji. 

Od początku 2022 roku na terenie Katowic doszło do 103 kolizji i 2 wypadków drogowych. To o 27 zdarzeń drogowych mniej niż w zeszłym roku za ten sam okres. Ponadto katowiccy policjanci od początku stycznia 2022 przeprowadzili ponad 7 tys. kontroli trzeźwości, w wyniku których zatrzymali 7 kierujących w stanie nietrzeźwości i 6 kierujących po spożyciu alkoholu. Ponadto ujawniono 737 przekroczeń dozwolonej prędkości, z czego aż 615 miało miejsce w rejonie oznakowanych przejść dla pieszych. 

Zatrzymano również 9 kierujących nieposiadających uprawnień, kierującego z orzeczonym sądowym zakazem prowadzenia pojazdów i kierującego z cofniętymi uprawnieniami. Ze względu na zły stan techniczny pojazdu, policjanci katowickiej drogówki zatrzymali 57 dowodów rejestracyjnych. Od początku roku ujawnili prawie 1200 wykroczeń w ruchu drogowym.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
19 − 1 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.