Boisko "Rapid" / fot. MOSIR Katowice
Reklama

Urzędnicy, radni i władze Katowic zmierzą się dzisiaj z piłkarkami GKS-u Katowice. Tak miasto uczci zakończenie modernizacji boiska „Rapid”. Modernizacja to 10 tys. mkw. sztucznej trawy, nowe oświetlenie, nagłośnienie, monitoring czy ławki rezerwowych. Mecz otwierający obiekt odbędzie się dzisiaj wezmą w nim udział przedstawiciele władz miasta, urzędnicy i prezes GKS-u Katowice, którzy zmierzą się z drużyną GieKSy.

Kompleks boisk „Rapid” przy ulicy Stęślickiego przeszedł gruntowny remont  w 2006 roku. Przez wiele lat był jednym z najbardziej popularnych obiektów w mieście – rocznie korzystało z niego ponad 70 tys. osób.

Reklama

Tak szaleńcza eksploatacja spowodowała, że w ostatnich latach jakość nawierzchni pozostawiała już wiele do życzenia. Dlatego konieczna była gruntowna modernizacja obiektu – mówi Daniel Muc, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Katowicach, który jest zarządcą obiektu.

Ostateczny koszt modernizacji wyniósł 3,7 mln zł. W ramach tych środków zrealizowano m.in. wymianę blisko 10 tys. m2 sztucznej nawierzchni dwóch boisk do piłki nożnej, montaż nowego oświetlenia o mocy prawie 400 luksów, zupełnie nowych systemów nagłośnienia i monitoringu oraz piłkochwytów.

Inauguracją zmodernizowanego boiska będzie mecz, w którym weźmie udział drużyna Miasta Katowice (w składzie m.in. wiceprezydent Waldemar Bojarun, naczelnicy, prezes GKS-u Katowice Marek Szczerbowski i radni), która zmierzy się z występującą w Ekstralidze Kobiet drużyną GKS-u Katowice.

Mecz odbędzie się dzisiaj w środę, 12 stycznia 2022 roku o godz. 16.00.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
18 + 8 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.