Zatrzymany 47-latek / fot. Policja
Reklama

Tymczasowy areszt dla 47-latka. Nawoływał do zbrodni przeciwko m.in. prezydentowi i premierowi, maila wysłał na policję. W zatrzymaniu mieszkańca Chorzowa udział brali policjanci zajmujący się zwalczaniem cyberprzestępczości z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. 47-latek już usłyszał zarzuty, najbliższe miesiące spędzi za kratami. 

Wszystko zaczęło się od maila. Wysłanego na skrzynkę mailową Komendanta Miejskiego Policji w Chorzowie. Autor nawoływał do popełnienia zbrodni przeciwko Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej, Prezesowi Rady Ministrów i innym przedstawicielom urzędów oraz instytucji w Polsce.

Reklama

„Sprawą zajęli się kryminalni z chorzowskiej komendy, którzy we współpracy z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zajmującymi się zwalczaniem cyberprzestępczości w niespełna dobę namierzyli i zatrzymali 47-letniego mieszkańca miasta. Zebrany materiał dowodowy jednoznacznie potwierdził podejrzenia mundurowych. Ponadto śledczy ustalili, że oprócz wiadomości mailowych, zatrzymany podobne wpisy zamieszczał na jednym z portali społecznościowych” – informuje Aleksandra Nowara ze śląskiej policji. „Mężczyzna usłyszał już zarzuty” – dodaje. 

Na wniosek śledczych i prokuratora sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet 3 lat więzienia.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
28 − 18 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.