Reklama

Katowice zagrają z WOŚP. W tym roku miejski finał pod Spodkiem. Co zaplanowano?

D. Frost

Wolontariuszka / fot. Łukasz Widziszowski
Reklama


Katowice zagrają z WOŚP. W tym roku miejski finał pod Spodkiem. 30 stycznia na ulicach Katowic zobaczymy wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku orkiestra gra dla okulistyki. 

W Katowicach w sumie działa 7 sztabów WOŚP. Zaplanowano liczne wydarzenia, w tym te przy Uniwersyteckim Centrum Klinicznym im. prof. K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach przy ul. Ceglanej 35, które jest jedną z najlepszych placówek okulistycznych w Polsce. 

Reklama

„Tego dnia szpital zaprasza na darmowe badania wzroku dzieci i dorosłych, spotkania ze specjalistami oraz osobami, które leczyły się na oddziale, zwiedzanie placówki, pokazy ratownictwa medycznego, zbiórkę krwi połączoną z rozdawaniem buraczanego soku, warsztaty z ekologii dla dzieci z JEŻEM NIKOSIEM, mapping, gry, szkolenia i warsztaty” – poinformowało miasto. Będzie można też sobie sprawić nową fryzurę w ramach akcji #FryzjerzydlaWOŚP

Na terenie zielonym Szpitala, postawiona zostanie scena, na której nie zabraknie pokazów i koncertów m.in.: wystąpi teatr, a także wokaliści ze studia piosenki, mażoretki, chór SUM oraz gwiazda wieczoru Zespół Cree.

„Dziś trudno wyobrazić sobie przestrzeń szpitala bez sprzętu z charakterystycznymi, czerwonymi serduszkami. Co roku graliśmy wspólnie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, organizując na terenie UCK akcje prozdrowotne połączone ze zbiórką do skarbonki. Ten rok jest jednak dla nas wyjątkowy. Gramy bowiem na cel szczególnie nam bliski – okulistykę dziecięcą. Czujemy się w obowiązku, aby podziękować nie tylko fundacji WOŚP, ale i mieszkańcom naszego regionu organizując wraz z miastem Katowice – katowicki finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Okulistyczne Poradnie Szpitala na Ceglanej, zarówno dziecięca jak i dla dorosłych, zostaną otwarte na dwa dni 29/30.01. Serdecznie zapraszamy na bezpłatne badania przesiewowe. Nie zabraknie również wielu atrakcji, w tym koncertów, warsztatów i pokazów” – Renata Wachowicz, dyrektor Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego im. prof. K. Gibińskiego SUM w Katowicach.

Finał katowickiej odsłony WOŚP będzie miał miejsce przy Spodku. 

Teren przy Spodku stanowić będzie miejsce kolejnych atrakcji związanych z Jubileuszowym – 30. Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy organizowanym w Katowicach. Wśród atrakcji nie zabraknie stanowisk z Food Truckami, animacji dla najmłodszych, zwiedzania wozów strażackich czy samochodów marki MINI. Zastrzyk muzycznych wrażeń zapewnią : Holy Blue, Snowblind, Decadent fun club, Transgresja oraz  Łona&Webber. 

Natomiast o godzinie 20.00 – wprost ze sceny rozbłyśnie Światełko do Nieba. W tym roku będzie w formie ekologicznych balonów ze wstążkami z drzewa bambusowego.

Reklama

Brak komentarzy

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
27 + 5 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

css.php
Ładowanie