Zatrzymany 39-latek / fot. Policja
Reklama

Policjanci z Katowic zatrzymali 39-latka. Był poszukiwany listami gończymi, w samochodzie miał narkotyki o czarnorynkowej wartości około 250 tys. zł. Mężczyznę zatrzymali policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości pseudokibiców. 

Listy gończe za 39-latkiem wydały sądy w Sieradzu i Łodzi. To właśnie łódzcy policjanci przekazali informację kolegom z Katowic o tym, że pseudokibic z Łodzi może znajdować się na terenie województwa śląskiego. 

Reklama

„Kiedy tylko wpadli na jego trop, szybko wkroczyli do akcji. Poszukiwany wpadł w ręce stróżów prawa w miniony czwartek, przy jednej z bieruńskich restauracji. Mężczyzna był bardzo zaskoczony ich widokiem. Pseudokibic jest znany policjantom ze względu na swoją kryminalną przeszłość. Ma na swoim koncie m.in. kradzieże samochodów. W jego aucie stróże prawa znaleźli 13 kilogramów marihuany” – wyjaśnia Aleksandra Nowara ze śląskiej policji. „Narkotyki spakowane były w kilogramowe paczki, co może sugerować, że były już przygotowane do sprzedaży. Wątek ten będą teraz sprawdzali śledczy. Warte na czarnym rynku około 250 tysięcy złotych narkotyki zostały zabezpieczone” – dodaje. 

39-latek odpowie nie tylko za ich posiadanie, ale też m.in. za wcześnieksze kradzieże samochodów. Sąd podjął już decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu. Najbliższe 3 miesiące mężczyzna spędzi w areszcie. 

Grozi mu kara nawet do 10 lat więzienia.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
25 + 10 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.