Fortepian na ulicy Stawowej / fot. InfoKatowice.pl
Reklama

Wandale zabrali się za fortepiany w Katowicach. Jeden jest wart 150 tys. zł. Trzy instrumenty stanęły w różnych punktach miasta pod koniec grudnia ubiegłego roku. Niestety, już postanowili się na nich wyżyć wandale. 

Trzy instrumenty Cadenza pojawiły się na Placu Kwiatowym, przy ul. Stawowej oraz w Parku Zadole przy tężni solankowej. Ten na ulicy Stawowej został widocznie uszkodzony. Posiada pęknięte elementy. Fortepian na Placu Kwiatowym nie ma znacznych uszkodzeń poza wyłamaną pokrywą klawiatury. W obu nie działa też część klawiszy.  

Reklama

Z obu instrumentów korzystali mieszkańcy w momencie, w którym robiliśmy zdjęcia, więc najwyraźniej przypadły do gustu mieszkańcom. Tym bardziej dziwi niedojrzała postawa wandali, którzy postanowili dać upust swojej frustracji. 

Sprawa została zgłoszona na policję. 

Fortepian na placu Kwiatowym / fot. InfoKatowice.pl

„Instrumenty są całoroczne, dostosowane do umieszczania na zewnątrz dzięki konstrukcji ze stali nierdzewnej i betonu architektonicznego oraz hermetycznej klawiaturze. Jest to zabezpieczenie przeciwko różnym warunkom atmosferycznym, jak również ewentualnym aktom wandalizmu – zapewniała pod koniec grudnia, Marta Chmielewska, naczelnik wydziału promocji. 

Sam fortepian waży około 500 kg. Rzecznik Urzędu Miasta Katowice, Ewa Lipka zabrała głos w mediach społecznościowych, zaznaczyła, że instrumenty nie są „pancerne”. 

Reklama

8 KOMENTARZE

  1. Wsytarczył tydznień by nasi obywatele udowodnili, że żadne zabezpiecznie nie sa im straszne i moga wszystko. A więc zasługują też na wszystko co… najgorsze!
    Brawo!

  2. Proponuje w miejsce fortepianu postawić pręgierz. I za jego pomocą egzekwować akty dewastacji mienia… myśle, że obecna społeczność tego by potrzebowała bardziej niż fortepianu niestety.

  3. Wielka szkoda! Bo znowu wyszło na to, że w Polsce niczego nie da się uszanować i że razem z fortepianami trzeba postawić całodobowych strażników 🙁

  4. Betonem intelektualnym jest ten co wymyślił te fortepiany. Jakim ignorantem srającym tęczą trzeba być żeby nie wiedzieć że wywala się pieniądze podatników na zabawki dla WANDALI? Może teraz czas przypiąć do nich na łańcuszkach jakieś zabytkowe skrzypce za kilka milionów. Napewno ludzie będą o nie dbać i je szanować. Buchacha.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
24 − 4 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.