Boisko "Rapid" / fot. MOSIR Katowice
Reklama

Koniec wartej prawie 4 mln zł inwestycji w Katowicach. Pieniądze pozyskano dzięki Rządowemu Funduszowi Inwestycji Lokalnych. Chodzi o remont boiska „Rapid” przy ulicy Stęślickiego w Katowicach. Boisko to prawie 10 tys. mkw. nowej sztucznej trawy, do tego nowe oświetlenie, nagłośnienie, monitoring, piłkochwyty i ławki rezerwowych.

Miasto chwali się, że „Rapid” wszedł w XXI wiek. Ostatnia modernizacja boiska miała miejsce w 2006 roku – wtedy pojawiły się m.in. nowe trybuny, oświetlenie i sztuczna nawierzchnia. 

Reklama

„Przez wiele lat „Rapid” był najpopularniejszym boiskiem piłkarskim w mieście. Regularnie korzystało z niego rocznie ponad 70 tys. osób. Sezon najczęściej zaczynał się w lutym i kończył w grudniu, a jupitery każdego dnia gasły po godzinie 22.00” – mówi Daniel Muc, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Katowicach, który jest zarządcą obiektu. „Tak szaleńcza eksploatacja spowodowała, że w ostatnich latach jakość nawierzchni pozostawiała już wiele do życzenia. Dlatego konieczna była gruntowna modernizacja obiektu” – dodaje.

W 2020 roku Urząd Miasta Katowice pozyskał środki na remont tego obiektu z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Koszt modernizacji wyniósł 3,7 mln zł. 

W ramach tych środków zrealizowano m.in. wymianę blisko 10 tys. m2 sztucznej nawierzchni dwóch boisk do piłki nożnej, montaż nowego oświetlenia o mocy prawie 400 luksów, zupełnie nowych systemów nagłośnienia i monitoringu oraz piłkochwytów.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
28 − 17 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.