Ulica Bocheńskiego / fot. S. Rybok / UM Katowice
Reklama

Mieszkańcy wybrali wariant przedłużenia ulicy Bocheńskiego w Katowicach. W sumie ponad 2 tysiące mieszkańców wzięło udział w konsultacjach społecznych odnośnie przedłużenia ulicy. 51% wybrało II wariant – czyli trasę od planowanego ronda na skrzyżowaniu ul. Bocheńskiego z ul. Załęska Hałda do skrzyżowania z ul. Kijowską.

Ulica Bocheńskiego ma zostać przedłużona w kierunku dzielnicy Ligota-Panewniki. Konsultacje trwały od 23 listopada do 10 grudnia. 

Reklama

Chcę podkreślić, że celem przedstawionego zamierzenia jest budowa drogi dla usprawnienia połączenia drogowego Ligoty i Panewnik z centrum Katowic, w tym także komunikacji pieszej, rowerowej oraz transportu publicznego w tym rejonie. Ponad połowa opinii wyrażonych w konsultacjach społecznych poparło wariant II kończący się przy ul. Kijowskiej. Do urzędu wpłynęło też wiele opinii, które będą wykorzystane przy pracach projektowych” –  mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

W konsultacjach wpłynęło aż 2022 prawidłowo wypełnionych ankiet. Najwięcej głosów, z poparciem 51 proc. respondentów, zdobył wariant II, którego przebieg obejmuje wytyczenie trasy od planowanego ronda na skrzyżowaniu ul. Bocheńskiego z ul. Załęska Hałda do przekroczenia linii kolejowych nr 171 i nr 141, a następnie od wiaduktu kolejowego trasa zostałaby wytyczona do skrzyżowania ul. Kijowskiej z ul. Wybickiego.

Najwyższa frekwencja była wśród mieszkańców Ligoty – Panewnik (1064 ankiety), Załęskiej Hałdy – Brynowa cz. zachodniej (205 ankiet) oraz Osiedla Witosa (117 ankiet) czyli dzielnic, dla których nowa droga będzie miała szczególnie istotne znaczenie. Co najważniejsze, w każdej z tych dzielnic wygrywa wariant II. 

„Analiza danych zebranych w trakcie procesu konsultacyjnego pozwoli podjąć dalsze decyzje dot. prac projektowych. Niemniej jednak tak znaczące poparcie mieszkańców dla wariantu II wskazuje kierunek przyszłych działań. Należy jednak pamiętać, że faktyczny przebieg drogi może się różnić od przedstawionego na wizualizacji, dlatego też na etapie opracowania projektu budowlanego mieszkańcy Katowic zostaną ponownie zaproszeni do włączenia się w proces konsultowania” – mówi Justyna Buchalik, naczelnik wydziału komunikacji społecznej. 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
24 − 16 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.