Policjanci w Katowicach / fot. InfoKatowice.pl
Reklama

Katowicka komenda wzbogaciła się o kolejnych 28 policjantów, którzy teraz będą szkolić swoje umiejętności. Komenda zapowiada już kolejne przyjęcia – najbliższy w marcu. 

28 nowych policjantów, to osoby, które przez kilka miesięcy poddawane były na etapie rekrutacji wielu testom. 

Reklama

„Test sprawności fizycznej i wiedzy, a także testy psychologiczne to jedne z wielu etapów, które młodzi policjanci musieli przejść, aby wstąpić w policyjne szeregi. To jednak nie koniec ich trudnej drogi w zdobyciu upragnionego zawodu. Przed nimi kilka miesięcy wytężonej nauki w policyjnej szkole i bardzo trudny egzamin końcowy” – wyjaśnia Agnieszka Żyłka z katowickiej policji. „Tylko najlepsi kończą szkołę z wynikiem pozytywnym i mogą pełnić służbę w policyjnej formacji. Po zakończonym szkoleniu podstawowym policjantów czeka jeszcze adaptacja zawodowa pod czujnym okiem funkcjonariuszy oddziału prewencji. W tym czasie to oni w praktyce będą uczyć młodszych kolegów policyjnego fachu” – dodaje. 

Nabór do policji ciągle trwa. Osoby chętne mogą składać papiery w Komendzie Miejskiej Policji w Katowicach. 

W 2022 roku Komendant Główny Policji określił następujące terminy przyjęć:

  • 7 marca;
  • 14 czerwca;
  • 2 sierpnia;
  • 19 września;
  • 29 grudnia.

Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji do służby w Policji można znaleźć na stronie internetowej Policji Śląskiej w dziale REKRUTACJA.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
13 + 6 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.