Montaż fortepianu / fot. UM Katowice
Reklama

Katowice kupiły 3 fortepiany. Jeden kosztował tyle co samochód średniej klasy – około 130 tys. zł netto. Co daje prawie 450 tys. zł brutto za zakup wszystkich trzech. Fortepiany będą ogólnie dostępne w przestrzeni Katowic.

Trzy instrumenty Cadenza umieszczono na Placu Kwiatowym, przy ul. Stawowej oraz w Parku Zadole przy tężni solankowej.

Reklama

„Instrumenty są całoroczne, dostosowane do umieszczania na zewnątrz dzięki konstrukcji ze stali nierdzewnej i betonu architektonicznego oraz hermetycznej klawiaturze. Jest to zabezpieczenie przeciwko różnym warunkom atmosferycznym, jak również ewentualnym aktom wandalizmu” – mówi Marta Chmielewska, naczelnik wydziału promocji. Szczególnie to ostatnie zostanie raczej przetestowane w Katowicach.

Całoroczny fortepian zewnętrzny Cadenza jest jak twierdzi miasto – niezwykle trwały i odporny na warunki atmosferyczne. Fortepian działa przy temperaturach od – 20 do + 50 stopni Celsjusza i jest wodoodporny. Waga instrumentu to 500 kg, a ławki przy nim 30 kg. Model wybrany przez Katowice posiada dedykowaną aplikację do sterowania cyfrowym systemem zarządzania i śledzenia aktywności. Istnieje możliwość podłączenia dodatkowego nagłośnienia oraz innych instrumentów.

„Oprócz udostępnienia mieszkańcom instrumentu, będziemy go także wykorzystywać do działań promocyjnych miasta” – dodaje naczelnik.

Reklama

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
27 − 9 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.