Zatrzymany 22-latek / fot. Policja
Reklama

Zatrzymanie podczas świątecznych zakupów. Gonili go po centrum handlowym. Od razu trafił do celi. Jak się okazało, młody człowiek był poszukiwany do więcej niż jednej sprawy. 

Policjanci z III Komisariatu w Katowicach przekazali wizerunek młodego mieszkańca Chorzowa tamtejszej policji. Miał być zamieszane w kradzież mienia o dużej wartości na terenie Katowic. Choć policja nie precyzuje dokładnie o co chodziło. 

Reklama

22-latka kilka godzin później (po przekazaniu wizerunku młodego człowieka) podczas świątecznych zakupów rozpoznał go jeden z policjantów, który był po służbie. To mundurowy zajmujący się zwalczaniem przestępczości wśród pseudokibiców. 

„Będąc na zakupach w jednej z galerii handlowych, rozpoznał poszukiwanego mężczyznę. Nie zastanawiając się ani chwili, postanowił go zatrzymać. Gdy 22-latek zorientował się jednak, że został rozpoznany, zaczął uciekać w kierunku wyjścia. Kryminalny ruszył za nim w pościg. Wsparcia udzielił mu wspólny patrol Policji i Straży Miejskiej, realizujący zadania związane z ograniczeniem pandemii COVID-19 na terenie sklepów wielkopowierzchniowych. Mundurowi, widząc biegnącego młodego mężczyznę, odcięli mu drogę ucieczki. Kryminalny natychmiast obezwładnił wtedy uciekiniera” – informuje Sebastian Imiołczyk z chorzowskiej policji.

Mężczyzna nie tylko był poszukiwany przez policjantów z Katowic, ale również wydano za nim trzy nakazy doprowadzenia do aresztu śledczego, celem odbycia zasądzonej kary za poprzednie konflikty z prawem. 

22-latek został następnie przekazany policjantom z katowickiego komisariatu III. Teraz przebywa już w areszcie, gdzie spędzi nie tylko Święta.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
26 − 24 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.