Reklama

Niezależnie od tego, czy planujemy się wybrać do profesjonalnego salonu fryzjerskiego, czy też przygotowujemy się do domowej koloryzacji, z pewnością chcemy osiągnąć na swoich włosach jak najlepszy efekt. W ostatnim czasie szczególnie popularne stały się chłodne odcienie farb, które dominują zwłaszcza w blondach, choć nie tylko. Niestety, mimo że końcowy rezultat może wyjść naprawdę zjawiskowo, to jednak domeną chłodnych kolorów włosów jest tendencja do ich ocieplania się. By temu zapobiec, warto sięgnąć po fioletowe szampony. W jaki sposób działają?

Żółte i rdzawe refleksy po farbowaniu – skąd się biorą?

Zarówno żółte, jak i rude czy wręcz czerwone tony widoczne na farbowanych włosach są dość często spotykane i, wbrew powszechnej opinii, nie są wcale wynikiem nieudanej koloryzacji. Oczywiście takie przypadki również się zdarzają i są zazwyczaj skutkiem przedwczesnego zmycia farby z włosów. Niemniej należy podkreślić, że każdy kolor, niezależnie od tego, czy jest jasny, czy ciemny, posiada w sobie ciepły pigment, który jest jego podstawą. W momencie, kiedy wybieramy chłodną farbę do włosów, ten pigment w dużej mierze się wytraca, by ustąpić miejsca nowemu, jednak z biegiem czasu ponownie zaczyna dochodzić do głosu i staje się widoczny.

Reklama

Jeżeli zatem po kilku tygodniach od farbowania zauważymy, że nasz popielaty blond zaczyna żółknąć, z kolei na zimnym brązie coraz wyraźniejsze stają się miedziane refleksy – nie ma powodów do obaw. Jest to całkowicie naturalne zjawisko, podobnie zresztą jak pojawiające się odrosty. Oczywiście na szybsze pojawianie się ciepłych tonów w farbowanych włosach duży wpływ mają czynniki zewnętrzne, takie jak promieniowanie UV czy słona woda, a do tego prędzej czy później potrzebna będzie ponowna koloryzacja. Mimo to możemy na dłużej utrzymać chłodny kolor za sprawą sprawdzonej pielęgnacji, w której powinny znaleźć się fioletowe szampony.

Fioletowe szampony – dlaczego warto je stosować?

Fioletowe szampony, podobnie jak tonery czy płukanki tego typu, mają za zadanie neutralizować ciepłe odcienie we włosach. Ich działanie opiera się przede wszystkim na zawartości fioletowego pigmentu, który w spektrum barw jest całkowitym przeciwieństwem żółtego, który niestety jest zmorą pań wybierających koloryzacje na chłodne blondy. Często się zdarza, że fioletowe szampony są także polecane w przypadku włosów farbowanych na brąz i inne ciemne odcienie, jednak warto mieć na uwadze, że mogą nie zadziałać tak skutecznie na rude refleksy.

Warto tutaj zaznaczyć, że w żadnym wypadku nie musimy sięgać po fioletowe szampony podczas każdego mycia. Jest to jedynie element uzupełniający naszą pielęgnację, który warto stosować np. raz w tygodniu. To w zupełności wystarczy, by pozbywać się żółci z farbowanych włosów i tym samym utrzymać pożądany chłodny odcień na dłużej. Żeby dodatkowo podbić to działanie, na co dzień dobrze jest używać delikatnego szamponu oczyszczającego, ponieważ zbyt silne detergenty prowadzą do szybszego wypłukiwania się koloru. Duże znaczenie mają również odżywki i maski dedykowane specjalnie do potrzeb włosów farbowanych.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
19 − 5 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.