Marcin Krupa prezydent Katowic / fot. InfoKatowice.pl
Reklama

W sierpniu miasto zapowiadało lepszą kontrolę nad publikacjami treści na Facebooku. W grudniu kolejna wpadka. Chodzi o już chyba znany wszystkim konkurs w sprawie śmierci górników z kopalni „Wujek”. Sam konkurs wydawał się niefortunny, podobnie jak pytanie oraz adres email, na który należało przesyłać odpowiedzi (fun@katowice.eu). To jeszcze pacyfikację kopalni nazwano „zamieszkami”.

W poniedziałek informowaliśmy o konkursie, który  opublikowało miasto na profilu Facebookowym Katowic. Konkurs wywołał duże zamieszanie, bo jego treść jak i samo pytanie konkursowe pozostawiało wiele do życie. Ostatecznie prezydent Katowic zapowiedział wyciągnięcie „surowych” konsekwencji służbowych wobec urzędniczki, która była odpowiedzialna za jego publikację.

Reklama
Wpis w mediach społecznościowych miasta / fot. Facebook / Screen

Po tragedii chwalili udany weekend

Kilka miesięcy temu informowaliśmy o tym, że miasto chwaliło udany weekend. Było to po tragicznym zdarzeniu, kiedy to kierowca autobusu w Katowicach wjechał w ludzi na ulicy Mickiewicza, zginęła wtedy 19-latka. Matka dwójki małych dzieci. O tej sprawie było głośno w całej Polsce.

Pod koniec wspomnianego tragicznego weekendu miasto opublikowało niefortunny post w mediach społecznościowych.

„Co to był za weekend” – post okraszony takim tytułem, do tego ze świętująca emotką i zakończony napisem „Dobranoc!” pojawił się na oficjalnym profilu miasta Katowice. Po kilku minutach został usunięty. Dokładnie tego samego dnia prokuratura postawiła zarzuty -zabójstwa i usiłowania zabójstwa dwóch osób – kierowcy PKM Katowice.

Post zamieszczony na Facebooku / Print Screen

Marta Chmielewska, naczelnik Wydziału Promocji Urzędu Miasta Katowice, tłumaczyła radnemu Dawidowi Durałowi, że niektóre posty o ogólnym charakterze są planowane przez miasto z 1-2 dniowym wyprzedzeniem.

„W związku z zaistniałą sytuacją wprowadzono zalecenie dotyczące zwiększenia kontroli publikacji zaplanowanych postów” – zapewniała w sierpniu naczelnik Chmielewska. To jednak zdaje się ciągle za mało.

Ostatecznie, po wczorajszej publikacji radny Dawid Durał zapytał prezydent Katowic: „Jakie wprowadzono zalecenia dot. zwiększenia kontroli publikacji postów”. Na odpowiedź trzeba jednak poczekać.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
16 − 1 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.