Centrum Himalaizmu / Twitter / Katowice Press Office
Reklama

Miasto Katowice pokazało zwycięski projekt na Centrum Himalaizmu im. Jerzego Kukuczki. Centrum z jednej strony ma upamiętniać Jerzego Kukuczkę, a z drugiej stać się miejscem spotkań miłośników gór i przestrzenią o charakterze edukacyjnym, która ma inspirować kolejne pokolenia – tak przynajmniej zakłada miasto. 

Konkurs wygrała krakowska firma.

Reklama

„1 nagroda, w wysokości 100 tys. zł oraz zaproszenie do udziału w negocjacjach umowy na przygotowanie dokumentacji projektowej, dla KUM Studio Łukasz Skorek z Krakowa” – poinformował katowicki magistrat. 

Miasto w ramach Centrum Himalaizmu chce upamiętnić także tych, którzy zdobywali najwyższe szczyty świata. Na projekt i budowę Centrum Himalaizmu im. Jerzego Kukuczki Katowice mają zarezerwowane 65 mln zł. Zagospodarowany zostanie także rejon ulicy Katowickiej i Markiefki w Bogucicach.

„Moja mama stworzyła izbę pamięci w Istebnej. Gdy ona powstała goście porównywali ją z muzeum Messnera, które jest w zamku w Tyrolu. Goście wielokrotnie zastanawiali się dlaczego Jerzy Kukuczka nie ma takiego miejsca, na miarę swoich osiągnięć. No i tutaj dochodzimy do tego momentu, że będziemy mieć taką równowagę. Patrząc na projekt mogę nawet powiedzieć, że katowickie Centrum będzie ciekawsze – mówi Wojciech Kukuczka, syn Jerzego Kukuczki.

Centrum ma być gotowe w 2025 roku. Teraz przez około 2 lata będzie powstawał projekt 

Reklama

2 KOMENTARZE

  1. Przekażcie te 65 mln złotych na inicjatywy takie jak Dom Aniołów Stróżów .
    Prawdopodobnie z tych dzieci wyrosnie kilkoro ,które zaskoczą Nas wyobrażnią i śmiałymi dokonaniami .Inwestujmy w przyszłość ,a nie w kolejne nawet bardzo zasłużone pomniki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
15 − 9 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.