Grzegorz Wójkowski
Reklama

„Same standardy nie były tworzone przez nas. My moderowaliśmy jako
stowarzyszenie prace nad ich powstawaniem. One zostały stworzone przez członków rad” – mówi Grzegorz Wójkowski ze Stowarzyszenia Aktywności Obywatelskiej Bona Fides, który gości w kolejnej audycji z cyklu „Czas na Społeczeństwo”.W skład województwa śląskiego wchodzi 19 miast na prawach powiatu i 17
powiatów ziemskich. Zgodnie z ustawą o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych we wszystkich tych jednostkach samorządu terytorialnego obligatoryjnie działają powiatowe społeczne rady do spraw osób niepełnosprawnych.

Reklama

W projekcie „Modelowe Społeczne Rady ds. Osób Niepełnosprawnych”,
realizowanym przez Stowarzyszenie Aktywności Obywatelskiej Bona Fides z Katowic ze środków programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego, przyjrzano się funkcjonowaniu tych ciał dialogu obywatelskiego w województwie śląskim.

Gość Krzysztofa Wostala opowiada o tym czym są Powiatowe Społeczne Rady Do Spraw Osób Niepełnosprawnych oraz dzieli się spostrzeżeniami na temat ich działalności w województwie śląskim. Mówi o wypracowanych standardach ich funkcjonowania. Wspomina także o planach związanych z ich upowszechnianiem.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
14 − 7 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.