Karmniki - warsztaty / fot. Marcin Bober
Reklama

Katowice rozdadzą mieszkańcom sto karmników dla ptaków w zestawach do samodzielnego złożenia. Akcja ma m.in. zwrócić uwagę na właściwe dokarmianie ptaków, ale też promować rzemiosło i ponowne wykorzystywanie odpadów.

Miasto rozda mieszkańcom 100 karmików dla ptaków do samodzielnego złożenia. Chce przy tym edukować mieszkańców na temat właściwego dokarmiania ptaków i jednocześnie promować rzemiosło oraz ponowne wykorzystanie odpadów.

Reklama

Sklejka użyta do konstrukcji karmików, to odpad z firmy produkującej meble. Jest wodoodporna wraz z upływem czasu może jedynie stać się ciemniejsza.

Do współpracy miasto zaprosiło Fundację Bobrowe Żeremia, która przygotowała zestawy „karmników do samodzielnego złożenia”. Składają się z powycinanych ze sklejki elementów karmnika, wkrętów, śrubokręta i papieru ściernego. Do zestawu dołączone są też: obrazkową instrukcję montażu oraz plakat z informacją, jak i kiedy dokarmiać ptaki.

„Zestawy elementów do montażu to zachęta, żeby zrobić coś samodzielnie: dorośli z dziećmi, wnukami. To ułatwia nawiązanie relacji i więzi międzypokoleniowych. Nie kupujemy gotowego ze sklepu, ale sami możemy coś poskręcać. W ten sposób uczymy się też praktycznych umiejętności” – mówi Marcin Bober, prezes Fundacji Bobrowe Żeremia.

W sieci dostępny jest też filmik na temat tego jak złożyć karmik.

 

Jak zdobyć zestaw?

Aby zdobyć zestaw „KATOkarmnika” należy wysłać wiadomość wraz z krótkim uzasadnieniem, dlaczego powinien on trafić właśnie w nasze ręce oraz wskazaniem orientacyjnej lokalizacji karmnika (np. ulica) pod adres: katoobywatel@katowice.eu. Karmniki będą dostępne do wyczerpania zapasów.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
23 + 29 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.