foto: Jacek Waszut-Wójkowski
Reklama

W Katowicach będą głosować nad uchwałą odnośnie ochrony mieszkańców przed wpływem promieniowania mikrofalowego. Chodzi m.in. o WIFI. To efekt petycji, która trafiła do radnych, w niej czytamy m.in. o tym jak bardzo szkodliwe jest WIFI, dlatego potrzebna jest ochrona „dzieci oraz ludzi przed szkodliwym wpływem na ich zdrowie promieniowania mikrofalowego”.

Nad uchwałą radni będą głosować na sesji 17 grudnia.

Reklama

„Pismem z 20 października 2021 r. Pan M Z złożył petycję w sprawie podjęcia uchwały dotyczącej ochrony zdrowia dzieci oraz ludzi przed szkodliwym wpływem promieniowania mikrofalowego, a w szczególności zakazującej m.in. funkcjonowania sieci Wi-Fi na obszarach domów dziecka, żłobków, przedszkoli, szkół podstawowych, szkół średnich, szpitali, hospicjów, domów pomocy społecznej zlokalizowanych na terenie Katowic. Zdaniem składającego petycję promieniowanie mikrofalowe wytwarzane z sieci Wi-Fi, a także stacji bazowych telefonii komórkowych jest szczególnie niebezpieczne dla dzieci, osób młodych i starszych” – czytamy w projekcie uchwały.

W dokumencie widnieje zapis, żeby nie uwzględnić petycji, ponieważ tym tematem nie powinna się zajmować Rada Miasta Katowice. Natomiast dopuszczalne poziomy pól elektromagnetycznych są regulowane przez odpowiednie organy.

„Przedmiot postulowanej do podjęcia uchwały nie mieści się zatem w zakresie i kompetencji Rady Miasta Katowice” – czytamy w uzasadnieniu.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
2 + 22 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.