Lokalizacja przy ulicy Reymonta / fot. Kamil Kalkowski / UM Katowice
Reklama

Miasto udostępnia trzy lokale w centrum Katowic na działalność kulturalną. Ruszyła kolejna edycja programu „Lokal na Kulturę”. Konkurs jest przeznaczony dla wszystkich, którzy mają ciekawy pomysł na uruchomienie działalności artystycznej bądź twórczej. 

Trzy lokale znajdują się na na ulicach Reymonta 20, ul. Raciborska 16 i ul. Warszawska 67. Pomieszczenia w pierwszych dwóch lokalizacjach są raczej niewielkie, odpowiednio to ok. 43 i 37 m2. Natomiast lokal przy ul. Warszawskiej to przestrzeń o powierzchni ponad 113 m2, która daje duże możliwości zagospodarowania. 

Reklama

Nabór do konkursu trwa do 10 stycznia 2022 r. 

„Zgłoszenie powinno zawierać m.in. informację o rodzaju i zakresie planowanej do uruchomienia działalności kulturalnej, artystycznej lub twórczej wraz ze wstępnym harmonogramem działań (rodzaj, częstotliwość) oraz wstępną koncepcję zagospodarowania lokalu wraz z zakresem planowanych prac remontowo-adaptacyjnych i wskazaniem terminu ich realizacji. Komisja konkursowa dokona wyboru najemców wybranych lokali na podstawie oceny m.in. tych kwestii. Wysokości czynszów dla każdego z lokali jest określona w ogłoszeniu konkursu” – poinformował katowicki magistrat. 

W sumie, w czternastu dotychczas przeprowadzonych edycjach katowickiego „Lokalu na kulturę” zostały wystawione do konkursu 83 wolne lokale użytkowe. Miasto podpisało z najemcami 40 umów, a aktualnie w najmie pozostają 24 lokale. 

„Dzięki programowi, jako Muzykuj, łączymy profesjonalne zajęcia instrumentów ze swobodną radością muzykowania i z uwzględnieniem nowoczesnych metod pracy, z empatią i uważnością. Mamy mnóstwo pomysłów, chcemy brać pod uwagę bardzo zróżnicowane potrzeby Katowiczan, organizujemy zajęcia artystyczne od maluszków do seniorów” – mówi Dominika Rączka, z „Lokalu na kulturę” „Muzykuj” przy ul Raciborskiej 16, która brała udział w ubiegłorocznej edycji programu. „Dzięki programowi dysponujemy tak przytulną przestrzenią na naukę gry i śpiewu, jaką tylko można sobie wymarzyć” – dodaje beneficjentka programu. 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
4 + 12 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.