Reklama

W piątek rusza Jarmark na Nikiszu. Będzie 170 wystawców i dużo dobrej zabawy. Znamy program wydarzenia, które odbędzie się od 3-5 października w Katowicach. Mieszkańcy mogą liczyć także na ofertę 30 punktów gastronomicznych, które pojawią się na Jarmarku. Znajdziemy też bogatą ofertę bożonarodzeniowych przysmaków – ciast, pierników, pierogów, miodów, przypraw, bakalii no i… grzanego wina

Będzie bezpłatna komunikacja miejska

Aby dojechać na Jarmark możne skorzystać z bezpłatnej komunikacji.

Reklama

„Specjalnie dla odwiedzających przygotowaliśmy 2 jarmarkowe linie. Oznaczone autobusy kursować będą od przystanku Katowice Dworzec do przystanku Janów Zamkowa Skwer, zatrzymując się na przystankach: Katowice Sądowa oraz Centrum Przesiadkowe Zawodzie. Druga linia będzie kursować od przystanku Katowice Cmentarz Komunalny do przystanku Janów Zamkowa Skwer” – informuję organizatorzy.

Samochody można zostawić na terenie Centrum Przesiadkowego Zawodzie oraz parkingu przy Cmentarzu Komunalnym. Z przystanku końcowego jest już tylko 125m do pierwszych straganów.

Planując podróż na Jarmark należy wziąć pod uwagę, że podczas imprezy tradycyjnie już cały Nikiszowiec, w tym ul. Nałkowskiej, objęty będzie zakazem wjazdu, który nie dotyczy mieszkańców osiedla za okazaniem wjazdówki. Zmianie ulegnie także rozkład jazdy autobusów komunikacji miejskiej i lokalizacja przystanków. Ponadto w okolicy Nikiszowca znajduje się niewielka liczba miejsc parkingowych.

Program wydarzenia

Czas spędzony na Jarmarku urozmaicać będą artyści. I chociaż w tym roku – także ze względów pandemicznych – zrezygnowano z tradycyjnej sceny, to nie zabraknie muzyki, także na żywo, a nawet zupełnie „bez prądu”.

PROGRAM

Piątek, 3 XII

19.00: koncert kolektywu pn. Katovoda – biały śpiew

Sobota, 4 XII

14.00: Chór „Jubilate Deo”

15.30: Chór Mieszany „Ogniwo”

17.00: Barbórkowy koncert Orkiestry „Wieczorek” w kościele św. Anny

19.00: Rudnik Vinyl Set

Niedziela, 5 XII

14.00: Teatr „Gry i Ludzie” – spektakl dla dzieci pt. „Opowieści Wagantów”

15.30: Kapela Fedaków

17.45: Marek McCarron Motyka

19.00: Rudnik Vinyl Set

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
24 + 21 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.