Sadzenie drzew na al. Korfantego / fot. Marcin Krupa / Facebook
Reklama

W Katowicach na al. Korfantego rozpoczęło się dzisiaj sadzenie drzew. O starcie nasadzeń poinformował prezydent Katowic, Marcin Krupa. Docelowo na ulicy pojawi się 56 drzew – komunikowało miasto Katowice. 

Wcześnie zerwano asfalt na al. Korfantego na odcinku od ronda do ulicy Moniuszki i ograniczono ruch samochodowy. Teraz rozpoczęło się sadzenie drzew. 

Reklama

„Przemianę rozpoczęliśmy od zwężenia Alei Korfantego, teraz czas na następny krok – zmiana wyglądu, która wpłynie znacząco na wizerunek miasta. Właśnie rozpoczęliśmy nasadzenia klonów, których docelowo będzie aż 27.Pracownicy Zakładu Zieleni Miejskiej planują dziś posadzić 7 z nich” – poinformował Marcin Krupa w mediach społecznościowych. 

Obecnie nasadzenia mają miejsce po zachodniej stronie al. Korfantego. W następnym etapie prace prowadzone będą po stronie wschodniej, a całość ma być gotowa wiosną 2022 roku. Nasadzenia drzew są prowadzone w odległości około 2 metrów od skrajni torowiska. To bezpieczna odległość, dzięki której korony drzew nie będą w przyszłości stanowiły zagrożenia dla trakcji tramwajowej.  

W sumie na al. Korfantego pojawi się 56 drzew (klony polne, robinie akacjowe) oraz krzewy (róże – Giro D’Italia, Street Dance, Cricet, a także rozplenice japońskie oraz turzyce morrowe).

Reklama

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
24 + 26 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.