Zaparkowane autu na drodze rowerowej / fot. Straż Miejska Katowice
Reklama

Ponad 450 tys. zł zapłacili w Katowicach kierowcy za nieprawidłowe parkowanie. Wielu kierowców ciągle ignoruje przepisy lub po prostu w akcie desperacji parkuje gdzie popadnie na terenie Katowic. Zwłaszcza, że w mieście każde miejsce parkingowe jest na wagę złota, co nie usprawiedliwia tych niszczących zieleń lub parkujących w miejscach powodujących zagrożenia. Od początku akcji „Wyzwanie: Parkowanie”, którą prowadzi miasto „miszczowie” parkowania zapłacili ponad 450 tys. zł, straż miejska przeprowadziła natomiast 14 555 interwencji.

Od początku akcji  „Wyzwanie: parkowanie!” strażnicy miejscy przeprowadzili 13 091 interwencji związanych z nieprawidłowościami w ruchu drogowym – nałożono 3 831 mandatów, w 2 460 przypadkach zastosowano środki oddziaływania wychowawczego w postaci pouczenia, 44 sprawy skierowano do sądu. Pozostałe sprawy są w toku.

Reklama

„Wielu kierowców wciąż zapomina, że tereny zielone nie są odpowiednim miejscem do zostawiania samochodu. Co zyskujemy? Zniszczone rośliny, koleiny i błoto. Takim zachowaniom mówimy stanowcze nie!  1464 interwencje podjęte przez municypalnych –  wobec kierowców parkujących na trawnikach, nałożono 615 mandatów, w 204 przypadkach zastosowano środki oddziaływania wychowawczego w postaci pouczenia, 3 sprawy zostały skierowane do sądu” – informuje Jacek Pytel z katowickiej straży miejskiej.

Bywa, że kierowcy parkują na chodnikach blokując przejście, na ścieżkach rowerowych, przejściach dla pieszych, zatokach autobusowych. Pamiętajmy, czasami na chodnikach można parkować.

Kierowcy parkują samochody na chodnikach, nie zostawiając odpowiednio dużo miejsca dla przechodniów, a przecież chodniki służą głównie do ruchu pieszego. Pamiętajmy, że jeśli na chodniku nie ma zakazu parkowania, to należy pozostawić co najmniej 1,5 metra szerokości dla pieszych” – przypominają katowiccy strażnicy.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
18 + 22 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.