Jeden z zatrzymanych obywateli Ukrainy / fot. Policja
Reklama

Napadli na mężczyznę w toalecie centrum handlowego w Katowicach. Grozili mu nożem. Katowicka policja zatrzymała trzech obywateli Ukrainy w związku z rozbojem z użyciem noża. 

Zdarzenie miało miejsce pod koniec października w toalecie jednego z centrów handlowych na terenie Katowic. „Podejrzani w wieku 25, 23 i 21 lat uderzyli 37-letniego mieszkańca Katowic i grożąc mu nożem, ukradli portfel z zawartością dokumentów, kart bankomatowych i gotówki w wysokości 20 zł. Od tego czasu się ukrywali” – wyjaśnia Agnieszka Żyłka z katowickiej policji. 

Reklama

Sprawę przejęli kryminalni z Katowic, którzy zajęli się ustalaniem tożsamości i miejsca pobytu sprawców. 

„Pierwszy zatrzymany został 23-latek, kiedy robił zakupy w jednej z galerii handlowych. Zauważył go policjant pracujący przy sprawie, kiedy w czasie wolnym od służby pojechał z rodziną na zakupy. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. W czasie policyjnych czynności okazało się, że zatrzymany posiada przy sobie prawie 40 porcji dilerskich marihuany” – opisuje rzecznik katowickiej policji. 

Dwóch pozostałych podejrzanych zostało zatrzymanych przez katowickich kryminalnych w swoich mieszkaniach na terenie Śląska.

23-latek usłyszał zarzut rozboju z użyciem noża i posiadania narkotyków, zastosowano wobec niego 3 miesięczny areszt. Pozostali na czas trwającego postępowania zostali objęci policyjnym dozorem z zakazem zbliżania się do pokrzywdzonego. Zatrzymano im też paszporty.

 Za popełnione przestępstwo podejrzanym grozi kara do 12 lat więzienia.

Reklama

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
2 + 30 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.