Autobusy w Katowicach / fot. Erdem Yildiz
Reklama

Komisja Transportu Rady Miasta Katowice chce analizy od miasta odnośnie samodzielnego organizowania komunikacji publicznej na terenie Katowic. „W szczególności ram prawnych i finansowych” – powiedział na komisji radny Krzysztof Kraus, który złożył wniosek w tej sprawie. Członkowie komisji ostatecznie go przegłosowali.

Generalnie trudna współpraca z Metropolią i Zarządem Transportu Metropolitalnego sprawiła, że katowiccy radni zaczęli się zastanawiać nad samodzielną organizacją transportu zbiorowego na terenie Katowic. Taka analiza ma być gotowa jak dobrze pójdzie jeszcze w tym roku – ewentualnie na początku przyszłego. Chociaż nie wszyscy członkowie komisji widzieli w niej sens.

Reklama

„Czy faktycznie jest sens absorbować ludzi do analizy? (…) Czy my jako miasto jesteśmy w stanie ponieść koszt samodzielnej komunikacji miejskiej” –  zastanawiała się radna Beata Bala.

„Nie chce wchodzić tutaj w stanowisko komisji, jest to dosyć delikatna materia” – mówił Bogumił Sobula, wiceprezydent Katowic. „Nie z takimi tematami strona prezydencka realizując różne wnioski się mierzyła” – dodał.

Wiceprezydent Katowic nie chciał się opowiadać jednoznacznie za tym, czy taka analiza ma sens czy też nie. „Nie wiem co z tej analizy wyjdzie” – stwierdził.

Radny Kraus zaznaczył, że potrzebna jest analiza odnośnie tego co jest możliwe i co jest bardziej opłacalne. „O to chodzi, żeby taki dokument merytoryczny też mieć” – powiedział radny. Ostatecznie komisja przegłosowała jego wniosek.

Reklama

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
26 + 22 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.