Kontrola katowickiej drogówki / fot. Policja
Reklama

Za nami trudny weekend w Katowicach. Wypadki, kolizje i utracone prawa jazdy. Drogówka podsumowała weekend i nie wygląda to dobrze. Kierowcy tracili prawa jazdy, w wypadkach ucierpieli ludzie, zatrzymano też kilkadziesiąt dowodów rejestracyjnych. W sumie odnotowano tylko w ciągu minionego weekend 224 wykroczenia. 

Tylko w ciągu ostatniego weekendu policjanci katowickiej drogówki odnotowali aż 67 zdarzeń. Trzy z nich to wypadki, pojawili się ranni. 

Reklama

„Na ulicy Jana Pawła II 44-letnia kierująca pojazdem marki Renault nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i oprowadziła do zderzenia z samochodem osobowym marki Peugeot. 53-letnia pasażerka peugeota doznała urazu lewego obojczyka. 68-letniemu kierującemu nic się nie stało” – podała katowicka policja. To jednak nie wszystko. Do drugiego wypadku drogowego doszło na ulicy Zaopusta. 

Tam 56-letni kierujący fordem nie ustąpił pierwszeństwa kobiecie i potracił ją na oznakowanym przejściu dla pieszych. 45-latka w wyniku potrącenia doznała złamania prawej nogi.

„Do trzeciego zdarzenia drogowego, w którym obrażenia odniósł uczestnik, doszło na ulicy Gliwickiej. Kierujący motocyklem marki Honda podczas skrętu w lewo, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu z naprzeciwka kierującemu samochodem marki Volkswagen i doprowadził do zderzenia. W wyniku wypadku obrażenia odniósł 17-letni motocyklista. Ze złamanym barkiem i obrażeniami narządów wewnętrznych został przewieziony do szpitala” – informuje katowicka policja. 

W trakcie weekendu ujawniono też 224 wykroczenia w ruchu drogowym. 72 kierowców przekroczyło prędkość w rejonie przejść dla pieszych, 2 kierowców straciło prawa jazdy z powodu przekroczenia prędkości o 50 km/h. Ujęto także dwóch kierujących bez uprawnień. 

Mundurowi w sumie zatrzymali 33 dowody rejestracyjne, 28 z powodu złego stanu technicznego pojazdów. 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
15 − 14 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.