Sesja Rady Miasta Katowice / fot. InfoKatowice.pl
Reklama

Radni z Katowic dali sobie podwyżki, podnieśli też pensję prezydentowi. Diety katowickich radnych wzrosną do kwoty około 4 tys. zł. 4200 zł otrzyma przewodniczący rady, rajcy od 85 do 95 procent tej kwoty. Znaczną podwyżkę otrzyma też prezydent Katowic. Decyzję podjęto na czwartkowej sesji.

Pieniądze rajcy dostaną z wyrównaniem od sierpnia, bo wtedy zmieniały się przepisy co do wynagrodzeń samorządowców. Za podwyżkami głosowali radni PiS, Forum Samorządowego i Koalicji Obywatelskiej. Przeciwko był radny Dawid Durał, który przypomina, że dieta radnego to nie wynagrodzenie, a jedynie rekompensata z tytułu pełnienia obowiązków publicznych i niemożności zarobkowania w tym czasie.

Reklama

„Znaczna część radnych powinna dopłacać miastu, bo choćby na sesje i komisje przychodzą kompletnie nieprzygotowani. Nie czytają materiałów” – mówi nam radny Dawid Durał (Mieszkańcy dla Katowic). „Moje utracone przychody z tytułu pracy radnego to nie więcej niż 600 zł, chociaż tutaj wszystko zależy od specyfiki pracy danego radnego. Inaczej to wygląda u osoby, która ma swoją prywatną firmę, inaczej u kogoś kto pracuje na etacie” – podkreśla.

Wcześniej radni otrzymywali za pracę około 2-2,7 tys. zł (w zależności od radnego).

Podwyżkę otrzymał także prezydent Katowic, Marcin Krupa. Również po przez głosowanie radnych. Prezydent Katowic będzie zarabiał około 20 tys. zł brutto, wcześniej było to około 11 tys. zł brutto. Otrzyma też wyrównanie za poprzednie miesiące.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
27 + 21 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.