W ostatnim w tym roku meczu przed własną publicznością GieKSa przegrała z liderem tabeli 2:3.

Początek spotkania należał do Miedzi, która już po kilkudziesięciu sekundach mogła prowadzić, Patryk Makuch w dobrej sytuacji strzelił jednak obok słupka. Katowiczanie swoją pierwszą akcję przeprowadzili w 10 min. i wywalczyli rzut rożny, po którym bramkę w zamieszaniu na polu karnym strzelił Janiszewski. Kolejne minuty to dobra gra gospodarzy. Zamiast podwyższenia prowadzenia, w 23 min. Kudła po dośrodkowaniu z prawej strony wybił piłkę przed siebie, a niepilnowany Maxime Dominguez, nie miał problemów ze skierowaniem jej do siatki.

Druga odsłona rozpoczęła się wyśmienicie dla GieKSy. W 49 min. po strzale wprowadzonego po przerwie Woźniaka futbolówka odbiła się jeszcze od nóg jednego z obrońców i zaskoczyła Lenarcika. Tym razem podopieczni trenera Rafała Góraka cieszyli się z prowadzenia zaledwie 4 minuty, a wyrównującą bramkę strzelił Śliwa, dobijając pikę po kolejnym wybiciu przed siebie katowickiego golkipera. Ten sam zawodnik rozstrzygnął losy pojedynku w 84 min. wykorzystując sytuację sam na sam z Kudłą. Tym samym choć GieKSa dwukrotnie obejmowała prowadzenie, ostatecznie musiała uznać wyższość lidera pierwszej ligi.

GKS Katowice – Miedź Legnica 2:3 (1:1)

Bramki: Janiszewski, Woźniak – Dominguez, Śliwa (2)

GKS Katowice: Kudła – Wojciechowski (87. Kozłowski), Jędrych, Janiszewski, Kołodziejski, Rogala – Kiebzak (46. Woźniak), Urynowicz (87. Sanocki), Figiel, Szwedzik (75. Samiec-Talar) – Szymczak.

Miedź Legnica: Lenarcik – Dominguez (86. Bahaid), Aurtenetxe, Zapolnik (86. Marcate), Tront, Mijusković, Lehaire (75. Matuszek), Śliwa, Makuch, Azikiewicz, Hoogenhout (75, Balcewicz).