Zatrzymany napastnik / fot. Policja
Reklama

Zatrzymali sprawców pobicia w Katowicach. Na ul. Mariackiej mężczyzna dostał butelką w głowę, drugi doznał urazu nóg. Katowiccy kryminalni wytropili i zatrzymani sprawców pobicia dwóch osób. 

Do tego zdarzenia doszło w kolejce do jednego z lokali gastronomicznych na ulicy Mariackiej. Między mężczyznami doszło do kłotni. 

„33-latek został uderzony butelką w głowę, w wyniku czego doznał wielu ran ciętych. Natomiast 27-latek w wyniku pobicia doznał urazu kończyn dolnych. Mężczyźni zaraz po zdarzeniu zbiegli z miejsca. Pokrzywdzeni nie znali tożsamości swoich oprawców. Kryminalni wiele tygodni spędzili na żmudnej pracy, która doprowadziła ich do ustalenia tożsamości, a następnie zatrzymania podejrzanych” – informuje Agnieszka Żyłka z katowickiej policji. „Mężczyźni w wieku 26 i 32 lat zostali osadzeni w policyjnym areszcie, a następnie doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej Katowice Południe, gdzie przeprowadzono czynności procesowe. Podejrzanym przedstawiono zarzut uszkodzenia ciała o charakterze chuligańskim” – dodaje.

Napastnicy  przyznali się do winy i złożyli wyjaśnienia. Na czas trwającego postępowania prokuratura zastosowała policyjny dozór i poręczenie majątkowe w wysokości 2 tys. złotych. Zostali objęci dozorem policyjnym.

Sprawcom grozi do 5 lat więzienia. 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
4 + 4 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.