Wyjście spod Ronda w stronę Kouszutki / fot. S. Rybok / UM Katowice
Reklama

Zejście od strony Koszutki pod Rondo zostanie zamknięte. Do września 2022 roku. Powodem jest budowa zjazdu pod Rondo im. Gen. Jerzego Ziętka. Zmiany nastąpią w poniedziałek 29 listopada, wtedy też ruszą prace.

Długość zaprojektowanego ciągu będzie wynosić ok. 60 m, a szerokość zaprojektowanej drogi rowerowej to 2 m, natomiast ciągu pieszego 1,5 m

„Zaprojektowany zjazd zawęzi istniejące schody przejścia podziemnego. W pierwszej kolejności zostaną wykonane prace rozbiórkowe istniejących schodów, co pozwoli na wykonanie konstrukcji oporowej, w której zlokalizowane będą ciągi pieszy i rowerowy. Bezpieczeństwo mieszkańców jest dla nas priorytetem, dlatego z uwagi na zakres i specyfikę prac konieczne będzie całkowite wyłączenie z ruchu przebudowywanego przejścia” – zapowiada Ewa Lipka, rzecznik prasowy Urzędu Miasta. „Zdajemy sobie sprawę, że będzie to szczególnie uciążliwe dla mieszkańców Koszutki, dlatego akcję informacyjną w dzielnicy prowadzimy już dziś. Przygotowaliśmy plakaty z rekomendowanymi trasami dojścia, które już  w tym tygodniu pojawią się na klatkach schodowych okolicznych budynków” – dodaje rzecznik.

Na plakatach znajdują się najbliższe przejścia dla pieszych, to skrzyżowanie ulicy Chorzowskiej z ul. Sokolską lub przejście podziemne pod al. Korfantego na wysokości ul. Morcinka.

Wykonawcą zjazdu pod Rondo jest Zakład Instalacji Sanitarnych i Robót Inżynieryjnych SANEL sp. z o.o. z siedzibą w Rudzie Śląskiej. Inwestycja o wartości 3,4 mln zł zgodnie z umową będzie gotowa we wrześniu 2022 roku. 

„Inwestycja jest ważnym elementem infrastruktury rowerowej. Zdecydowanie poprawi płynność przejazdu jednośladów przez katowickie Rondo. Wykonawca wykona ciąg pieszo-rowerowy łączący istniejącą drogę rowerową wzdłuż ul. Chorzowskiej z przejściem podziemnym pod Rondem im. gen. J. Ziętka” – mówi Paweł Sucheta, zastępca naczelnika wydziału transportu i Oficer Rowerowy. 

Reklama

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
13 − 11 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.