Reklama

Zakłady bukmacherskie są najczęściej kojarzone ze sportami, takimi jak: piłka nożna, tenis ziemny, siatkówka oraz koszykówka. Mimo to zaskakująco duża część typerów regularnie obstawia również mecze hokeja na lodzie. Oczywiście w tej kategorii zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszą się rozgrywki NHL. Jednak amatorzy obstawiania zwracają także uwagę na mecze Polskiej Hokej Ligi, czyli najwyższej ligi hokejowej w Polsce. Jak wyglądają wspomniane rozgrywki i co dokładnie można obstawiać?

Jak wyglądają rozgrywki hokejowe w największych światowych ligach?

Hokej na lodzie jest najpopularniejszą dyscypliną sportową między innymi w Kanadzie i Finlandii. Nic więc dziwnego, że to właśnie te państwa mogą poszczycić się silnymi reprezentacjami oraz wysokim poziomem krajowych rozgrywek. Jednakże serce światowego hokeja zostało podzielone pomiędzy Kanadę oraz USA. Dlaczego? Ponieważ to drużyny z tych dwóch krajów występują w rozgrywkach NHL, czyli najpopularniejszej ligi hokejowej na świecie.

Liga NHL została założona w 1917 roku w Kanadzie, ale na przestrzeni lat zaczęły dominować w niej amerykańskie zespoły. Obecnie aż 25 z 32 drużyn występujących w NHL to kluby pochodzące z USA. Nie zmienia to jednak faktu, że NHL oficjalnie jest ligą amerykańsko-kanadyjską.

Sezon NHL odbywa się w formule tzw. Konferencji, czyli regionalnych rozgrywek. W każdej takiej Konferencji bierze udział 8 zespołów, które między sobą rywalizują o wejście do play-offów. Po zakończeniu zasadniczej części sezonu triumfator zostaje wyłoniony właśnie w takiej formule.

Co jasne, Polska Hokej Liga jest pod tym względem znacznie uboższą oraz mniej renomowaną ligą. Mimo to hokeiści występujący nad Wisłą mają grono swoich wiernych kibiców, którzy regularnie śledzą ich zmagania. W tych rozgrywkach występuje obecnie tylko 9 ekip. Jednak zwycięzca ligi także i w tym przypadku zostaje wyłoniony podczas fazy play-off. Dlatego każdy sympatyk hokeja powinien szybko wdrożyć się w realia PHL.

Zakłady na hokej – co można obstawiać?

Nie jest zaskoczeniem to, że typy hokejowe publikowane przez graczy dotyczą zazwyczaj meczów NHL. Co ciekawe, nawet ograniczenie się do typowania spotkań w jednej lidze wciąż gwarantuje typerom wiele możliwości. Wynikają one z bardzo bogatej oferty zakładów na mecze hokeja. W takich ofertach widnieją między innymi typy dotyczące:

  • wyniku danego meczu (w czasie regulaminowym/z uwzględnieniem ewentualnej dogrywki i serii rzutów karnych);
  • liczby bramek zdobytych przez jedną lub dwie drużyny;
  • strzelców bramek;
  • zdarzeń dodatkowych (np. dokładnej liczby bramek w danej tercji).

Przykłady wymienionych typów pokazują, że obstawianie meczów hokeja na lodzie wcale nie musi być trudne. W rzeczywistości każdy amator zakładów sportowych może szybko zrozumieć zasady typowania tej dyscypliny. Ponadto obstawianie hokeja może być bardzo ciekawą odskocznią dla osób, które skupiały się tylko na jednej dyscyplinie.

Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS S.A. (dawniej Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.

(Materiał pozaredakcyjny).

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
8 + 17 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.