Ulica Bocheńskiego w Katowicach / fot. UM Katowice
Reklama

Chcą połączyć Ligotę i Panewniki z A4 i DTŚ. Miasto zapyta katowiczan w sprawie przedłużenia ulicy Bocheńskiego. To ma według urzędników i części mieszkańców usprawnić komunikację w tym rejonie miasta. Konsultacje społeczne ruszą 23 listopada i potrwają do 10 grudnia.

O przedłużeniu ulicy Bocheńskiego dyskutuje się w Katowicach od lat. Temat mocno poruszano już w 2005 roku.

Reklama

„ Podjąłem decyzję, że kwestię przedłużenia ulicy Bocheńskiego będziemy konsultować z możliwie jak najszerszym gronem mieszkańców. Proponowany przebieg nowego śladu tej drogi w kierunku południowym stanowić będzie kolejny krok do usprawnienia transportu w tej części miasta” – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. „Przedłużenie tej drogi, od lat znajduje się w Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Katowice, choć zmieniały się jej koncepcje. Inwestycję uwzględniłem także w mojej „Umowie z mieszkańcami”. Ostatni czas poświęciliśmy na wypracowanie najlepszych wariantów przedłużenia ul. Bocheńskiego, które teraz chcemy pokazać mieszkańcom w ramach konsultacji społecznych” – dodaje prezydent.

Inwestycja ma być dobra dla kierowców, pieszych i pasażerów komunikacji miejskiej. Skorzystają także użytkownicy jednośladów. Proponowane są trzy warianty, pierwszy w kierunku południowym równolegle do ul. Dobrego Urobku wzdłuż terenów dawnej linii kolejowej do ul. Hadyny, drugi i trzeci są przesunięte na zachód od pierwszego, w wariancie drugim do ul. Kijowskiej , natomiast w wariancie trzecim do ul. Hadyny (szczegóły na mapce). Analizowane koncepcje uwzględniają pełną infrastrukturę drogową, w tym wiadukt drogowy nad linią kolejową, rozwiązania dla rowerzystów i pieszych oraz transportu publicznego.

„Od lat mieszkańcy Panewnik i Ligoty, ale też miejscy Radni, wskazywali na „korkowanie się” ciągu ulic Piotrowickiej i Ligockiej. Przedłużenie ulicy Bocheńskiego stanowić będzie kompleksowe rozwiązanie tego problemu, da alternatywę dojazdu do dzielnic w tej części miasta z jego centrum. Podczas prac koncepcyjnych skupiliśmy się na wypracowaniu wariantów, które minimalizują ingerencję w zieleń, wykorzystaniu śladu kolei piaskowej, czy nieużytków w tym rejonie” – argumentuje Bogusław Lowak, naczelnik Wydziału Transportu.

Konsultacje społeczne z mieszkańcami zostaną przeprowadzone za pomocą ankiety internetowej, którą będzie można wypełnić od 23 listopada do 10 grudnia na www.katowice.eu/konsultacje. W tym samym czasie za pośrednictwem poczty elektronicznej (na adres konsultacje@katowice.eu) możliwe będzie przesłanie własnych uwag i sugestii.

Reklama

4 KOMENTARZE

  1. Ekologia po katowicku !!! W centrum zamykają i zwężają ulice !!!! A na Panewnikach chcą robić autostradę masakra jaka hipokryzja władz Katowic !!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
15 − 14 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.