Samoloty na Katowice Airpot / fot. Katowice Airport
Reklama

13 osób cofniętych z lotniska Katowice Airport. Wrócili na kwarantannę. Śląska Straż Graniczna ciągle odnotowuje przypadki łamania kwarantanny u osób, które chcą wyjechać z kraju. Tak było przez miniony weekend. W sumie odnotowano 13 przypadków złamania zasad epidemicznych.

W grupie osób, na które sanepid nałożył obowiązek odbycia 10-dniowej kwarantanny lub izolacji domowej, znajdowało się 9 obywateli Polski, 3 obywateli Gruzji oraz 1 obywatel Ukrainy.

Reklama

„Sześcioro z nich stanowiły osoby małoletnie. Wszyscy zostali ujawnieni w trakcie odprawy samolotów zmierzających do jednej z następujących destynacji: Londynu, Kijowa, Kutaisi, Antalyi, Hurghady. Za załamanie zasad przebywania na kwarantannie, dorośli pasażerowie zostali ukarani mandatami” – informuje Katarzyna Jesionowska ze Śląskiej Straży Granicznej.

Opiekunowie dzieci też otrzymali mandaty. „Łączna kwota nałożonych mandatów karnych wyniosła 2 300 złotych. Kapitanowie statków powietrznych nie zezwolili na zabranie pasażerów na pokład samolotu. Ponadto funkcjonariusze Straży Granicznej o zaistniałym fakcie poinformowali właściwą Państwową Inspekcję Sanitarną” – dodaje Jesionowska.

Przypominamy, osoby objęte kwarantanną mają obowiązek przebywać pod wyznaczonym adresem i stosować się do zaleceń służb sanitarnych.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
22 + 22 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.