Monopoly w katowickiej odsłonie / fot. UM Katowice
Reklama

Wiemy ile Katowickie Wodociągi zapłaciły za swój udział w grze Monopoly. Samo miasto dało ponad 115 tys. zł. Katowicka edycja gry Monopoly nie była tanim zabiegiem promocyjnym dla miasta Katowice, jak się okazało za udział w grze zapłaciła też spółka należąca do miasta. Katowickie Wodociągi zarządzają m.in. basenami w mieście.

W katowickiej edycji kultowej gry można zobaczyć m.in. Spodek, Nikiszowiec, Dolinę Trzech Stawów, Osiedle Gwiazdy czy ulicę Mariacką. W grze można kupić też różnego rodzaju obiekty jak: baseny w Brynowie i Burowcu czy tężnię na Zadolu.

Reklama

Urząd Miasta Katowice podpisał dwie umowy z wykonawcą usługi – jedną z 2020, a drugą 2021 roku.

„Miasto Katowice podpisało w 2020 r. umowę z firmą Winning Moves Polska Sp. z  o.o. na przygotowanie gry planszowej „Monopoly – Edycja Katowice” zawierającej elementy promujące miasto Katowice jako „Miasto Gospodarz Światowego Forum Miejskiego WUF 2022” na kwotę 10 000,- złotych brutto” – poinformował InfoKatowice.pl Michał Mendala z katowickiego magistratu. „Natomiast w 2021 r. miasto Katowice podpisało umowę z tym samym wykonawcą (jw.) na wykonanie gry planszowej „Monopoly – Edycja Katowice” zawierającej elementy promujące miasto Katowice jako „Miasto Gospodarz Światowego Forum Miejskiego WUF 2022” na kwotę 115 460,- złotych brutto” – dodał.

Wodociągi też chciały do gry

Jak się okazało, nie tylko miasto płaciło za udział w grze. Katowickie Wodociągi spółka, która należy do miasta również zapłaciła i to nie mało, za pojawienie się w kultowej planszówce.

„Katowickie Wodociągi zawarły umowę z Winning Moves Polska Sp. z o.o. na usługę reklamową dotyczącą Katowickich Wodociągów oraz basenów zarządzanych przez Katowickie Wodociągi. Usługa dotyczy umieszczenia na planszy gry „Monopoly  – Edycja Katowice” nazwy i zdjęć wskazanych przez Reklamodawcę oraz treści na karcie Szansa/Kasa społeczne. Umowa została zawarta na kwotę 50 tys. zł netto” – wyjaśnia Agnieszka Jaszkaniec z Katowickich Wodociągów.

Władze Katowic mają nadzieję, że gra zachęci mieszkańców Katowic i nie tylko, do odwiedzenia…miasta.

„Co prawda na planszy znalazł się jedynie wycinek tego, co oferują Katowice, ale mam nadzieję, że zachęci on zarówno mieszkańców jak i znajomych, z którymi toczyć będą pełne emocji rozgrywki, do odwiedzenia serca Górnego Śląska i odkrycia wszystkich jego tajemnic na żywo, nie tylko na planszy” – stwierdził prezydent Katowic, Marcin Krupa.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
17 − 4 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.