Strajk klimatyczny na Rynku w Katowicach
Reklama

Dzisiaj w Katowicach odbędzie się kolejny strajk klimatyczny. Wydarzenie organizuje Młodzieżowy Strajk Klimatyczny i będzie się skupiało wokół szczytu klimatycznego COP 26.

Strajk w Katowicach odbędzie się dzisiaj o godzinie 11.00 pod Spodkiem.

Reklama

„Od ponad dwóch lat mówimy o działaniu, wspólnocie i sprawiedliwości społecznej, a osobom decyzyjnym nadal brakuje wyobraźni, solidarności i rozsądku, żeby zająć się wreszcie adekwatną reakcją na kryzys klimatyczny. Było: “dość słów, teraz czyny!”, było: “sprawiedliwa transformacja teraz!”. Czy więc obecne na szczycie COP26 w Glasgow osoby decyzyjne mogą wreszcie okazać podstawową troskę o ludzi, których mają w obowiązku reprezentować? Czy mogą ich wreszcie wysłuchać? Ile jeszcze COP-ów przed nami?  Głos nauki jest jednoznaczny, wnioski z raportów IPCC (Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu) nie pozostawiają złudzeń – pędzimy w stronę katastrofy. Czego jeszcze brakuje osobom u władzy? Jak katastrofalna musi być sytuacja, by rządzące i rządzący wreszcie zauważyli, że trzeba powstrzymać kryzys? Konieczne są ambitne działania ponad podziałami, tu i teraz! Inaczej będzie za późno – dla wszystkich. Znowu wyjdziemy na ulice. Będziemy strajkować w  miastach i miejscowościach w całej Polsce, jak zawsze w piątek – 5 listopada” – informują organizatorzy.

Politykom zarzucają bierność wobec kryzysu klimatycznego.

“Jesteśmy o krok od przekroczenia punktów krytycznych, które sprawiają, że kryzys klimatyczny zacznie napędzać sam siebie, a my będziemy jedynie mogły i mogli patrzeć, jak tracimy to, co kochamy. Stoimy tuż nad przepaścią. Wciąż możemy powstrzymać to, co najgorsze. Żeby to się stało, potrzebne są konkretne działania.” –  mówi Jakub Kwiatkowski, aktywista Młodzieżowego Strajku Klimatycznego.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
21 − 15 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.