Ulica Murckowska / fot. UM Katowice
Reklama

Miasto zapowiada remont wiaduktu w ciągu ul. Murckowskiej nad ul. Porcelanową. Będą utrudnienia w ruchu. Od 2 listopada pojawi się nowa organizacja ruchu w tym miejscu. Jezdnia w kierunku Tychów zostanie zamknięta – w pierwszym etapie – poinformowało miasto, ruch zostanie przeniesiony na jezdnię w kierunku Sosnowca. Magistrat podkreśla, że prace wartę 1,3 mln zł są konieczne ze względów bezpieczeństwa.

Zły stan techniczny dylatacji wiaduktu wymusił prace naprawcze już w październiku, których dokonał Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Katowicach. W tym czasie przygotowywano się do większych prac naprawczych – czyli kompleksowej wymiany dylatacji. Prace potrwają około 3 tygodni.

Reklama

Od 2 listopada do 12 grudnia kierowcy tędy przejeżdżający, muszą liczyć się ze zmianami w organizacji ruchu. W podanym terminie będą prowadzone prace związane z naprawą dylatacji w tym miejscu.

„Pozostawienie dylatacji na zimę w obecnym stanie mogłoby spowodować ich całkowite zniszczenie, co mogłoby doprowadzić do zamknięcia drogi ze względu na bezpieczeństwo osób, które ją użytkują” — mówi Konrad Wronowski, zastępca dyrektora ds. eksploatacji Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów. „Działając w tej chwili, zapobiegniemy ewentualnemu wystąpieniu większych utrudnień w przyszłości” — dodaje dyrektor.

Sosnowcem na Tychy

Ruch w kierunku Tychów będzie odbywał się pasem w kierunku Sosnowca, natomiast na Sosnowiec będziemy jechać dwoma, a nie jak do tej pory trzema pasami. Po wykonaniu naprawy dylatacji na zachodniej nitce nastąpi całkowite zamknięcie jezdni w kierunku Sosnowca, ruch w obu kierunkach zostanie przeniesiony na jezdnię w kierunku Tychów.

„W zakres robót wchodzi rozbiórka uszkodzonych dylatacji blokowych, sfrezowanie nawierzchni w obrębie dylatacji, wykucie wnęk, osadzenie elementów kotwiących, montaż nowych dylatacji modułowych wraz z dozbrojeniem i odtworzeniem ścianek zaplecznych, kap chodnikowych, izolacji oraz nawierzchni w obrębie dylatacji. Pod obiektem odtworzone zostaną umocnienia nasypów, które zostały naruszone w wyniku przecieku uszkodzonej dylatacji blokowej” – poinformowało miasto.

Remont przeprowadzi wyłoniona w przetargu firma Primost Południe z Będzina. Koszt naprawy wyniesie niecałe 1,3 mln zł.

Reklama

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
21 − 5 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.