Pijany mężczyzna nad Rawą / fot. InfoKatowice.pl
Reklama

Nocna prohibicja może pojawić się w kolejnych 3 dzielnicach Katowic. Zdecydują o tym mieszkańcy. Chodzi o Bogucice, Dąbrówkę Małą i Giszowiec. Katowice z powodzeniem wdrożyły już rozwiązanie na terenie Śródmieścia, a także Szopienic-Burowca oraz Załęża. 

W sprawie wprowadzenia nocnej prohibicji – czyli nocnego zakazu sprzedaży alkoholu poza miejscem przeznaczonym do spożycia (od 22.00-6.00), prezydent Katowic ogłosił konsultacje społeczne. To mieszkańcy wypowiedzą się w sprawie.

Reklama

„Wprowadzenie prohibicji nocnej w Śródmieściu Katowic w lipcu 2018 roku spotkało się z dobrym przyjęciem ze strony mieszkańców, pomimo początkowych obaw. Podobnie sytuacja wygląda w Załężu i Szopienicach-Burowcu. Jednak o tym czy takie regulacje zostaną wprowadzone w kolejnych dzielnicach zadecydują mieszkańcy, których już dziś zachęcam do uczestnictwa w konsultacjach – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Władze Katowic chcą przeprowadzenia konsultacji w Bogucicach, Dąbrówce Małej i Giszowcu z powodu głosów oraz sygnałów płynących od mieszkańców. Przedstawiciele mieszkańców Bogucic już w 2020 r. postulowali wprowadzenie nocnej prohibicji, jednak ze względu na duże obostrzenia pandemiczne czas uruchomienia działań konsultacyjnych musiał zostać przesunięty.

Konsultacje będą prowadzone na terenie tych trzech dzielnic w formie otwartych spotkań oraz za pośrednictwem formularza ankietowego (do wypełnienia on-line). Te trzy otwarte spotkania dzielnicowe odbędą się w listopadzie:

• 15 listopada w Miejskim Domu Kultury „Bogucice – Zawodzie” (ul. Markiefki 44) dla mieszkańców Bogucic;
• 18 listopada w Miejskim Domu Kultury „Szopienice – Giszowiec” (Plac Pod Lipami 1, 3-3a) dla mieszkańców Giszowca.
• 23 listopada w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 (ul. Grzegorzka 4) dla mieszkańców Dąbrówki Małej;

Wszystkie spotkania rozpoczną się o godzinie 17:30. Do udziału w spotkaniach zaproszeni zostaną również przedstawiciele zarówno Straży Miejskiej jak i Policji.

Reklama

1 Komentarz

  1. A moim zdaniem to powoli robi się nienormalne. Ja jako normalny człowiek, muszę się ograniczać przez patusów. Żeby o 22 nie można było kupić sobie piwa ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
17 − 2 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.