Reklama

8 lat więzienia grozi mieszkańcowi Katowic. Sprzedawał lewe szczepionki na COVID-19 i negatywne wyniki testów. Prokuratura Okręgowa w Katowicach skierowała do sądu akt oskarżenia wobec 27-letniego mieszkańca naszego miasta.

Według śledczych 27-latek – programista – próbował podrobić zaświadczenia stwierdzające negatywny wynik testu PCR na COVID-19, miał też próbować oszukać 10 osób oferując im szczepionkę, którą rzekomo chciał sprzedać.

Reklama

Zarówno szczepionki jak i testy oferował na portalu internetowym.

„W oparciu o przeprowadzone dowody ustalono, iż mieszkaniec Katowic dokonał sfałszowania dwóch zaświadczeń stwierdzających negatywny wynik testu PCR na SARS-COV-2, za każde otrzymując kwotę 100 złotych. Ustalono także, iż wprowadził w błąd 10 osób, co do faktu posiadania szczepionki i możliwości jej sprzedaży. Za rzekomą szczepionkę mieszkaniec Katowic żądał  kwot od 1.500 złotych do 4.000 złotych” – wyjaśnia Marta Zawada-Dybek z Prokuratury Okręgowej w Katowicach. „Żadna z osób, które kontaktowały się z oskarżonym, nie zdecydowała się na wpłatę żądanej zaliczki. W toku śledztwa zabezpieczono dwie ampułki z zawartością bezbarwnej cieczy, które oskarżony mężczyzna oferował dziennikarzom.

Oskarżony przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Składając w śledztwie wyjaśnienia wskazał ogólnodostępny sklep, w którym kupił ampułki zawierające środki kosmetyczne, które to ampułki po usunięciu etykiety oferował dziennikarzom, jako rzekome szczepionki” – dodaje.

Zamiast szczepionki na COVID-19 w ampułce znajdował się powszechnie używany środek kosmetyczny zawierający kwas hialuronowy.  „Wykluczono, że zabezpieczona i przekazana do badań substancja była szczepionką przeciwko COVID-19” – informuje prokuratury.

Oskarżonemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
3 + 23 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.