fot. InfoKatowice.pl
Reklama

Ile pieców w tym roku skontrolowały służby w Katowicach? Karano mandatami za m.in. spalanie śmieci. Kontrole pieców w Katowicach były przeprowadzane na mailowe, pisemne, a także telefoniczne zgłoszenia od mieszkańców miasta. 

Od 1 stycznia do 21 września 2021 roku przeprowadzono w Katowicach łącznie 141 kontroli. Nie obyło się bez mandatów. 

„W wyniku tych kontroli mandatem karnym ukarano 10 osób za spalanie odpadów, głównie płyt wiórowych i lakierowanego drewna. W jednym przypadku, strażnicy egzekwując przepisy prawa miejscowego w tym zapisy tzw. uchwały antysmogowej dla województwa śląskiego, nałożyli grzywnę, powołując się na ustawę o ochronie środowiska” – poinformowali katowiccy urzędnicy. 

W Katowicach ruszyły też kontrole przy pomocy drona, który wyposażony w specjalne czujniki podlatuje pod kominy i analizuje to co się z niego wydobywa. Czujniki pozwalają  na analizę etanolu amoniaku, chlorku wodoru, formaldehydu oraz PM10, PM2,5, PM1 z wykorzystaniem laserowego licznika rozsianych cząstek stałych. Do końca roku ma zostać przeprowadzonych jeszcze 7 takich kontroli przy pomocy drona w Katowicach. 

Podczas pierwszego patrolu z wykorzystaniem urządzenia, który odbył się w tym tygodniu, skontrolowano kilkadziesiąt budynków w Ligocie, Piotrowicach, Giszowcu, Szopienicach, Załężu i Załęskiej Hałdzie. W ramach kontroli nie stwierdzono nieprawidłowości.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
18 + 3 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.