Katowice Airport / fot. Śląska Straż Graniczna
Reklama

5 osób oficjalnie na kwarantannie chciało wejść do samolotu na Międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice. Zostali ukarani mandatami, teraz ich sprawami zajmie się sanepid. Natomiast bilety lotnicze im przepadły, bo piloci nie wpuścili ich na pokład.

W sumie 5 pasażerów, którzy stawili się do odprawy granicznej w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice w Pyrzowicach to 2 obywateli Ukrainy oraz 3 obywateli Polski. Wśród nich była dwójka dzieci – chłopczyk i dziewczynka. Chcieli lecieć do Egiptu, na Ukrainę i do Wielkiej Brytanii.

Reklama

„W trakcie kontroli granicznej okazało się, że na wszystkie osoby sanepid nałożył 10-dniową kwarantannę. Dwoje obywateli Ukrainy oraz jedna Polka zostali ukarani mandatami w wysokości od 100 zł do 300 złotych na podstawie art. 116 § 1a kodeksu wykroczeń. Natomiast opiekun prawny małoletnich Polaków w związku z niedopełnieniem obowiązku dopilnowania przestrzegania zasad przebywania na kwarantannie przez dzieci, zgodnie z art. 116 § 2 kodeksu wykroczeń został ukarany dwoma mandatami, każdy w wysokości 500 złotych” – informuje Szymon Mościcki ze Śląskiej Straży Granicznej.

O naruszeniu kwarantanny został poinformowany także sanepid oraz właściwe komendy policji. Kapitan samolotu nie pozwolił im na wejście na pokład samolotu.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
6 − 4 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.