Zatrzymali imigrantów / fot. Policja
Reklama

Zatrzymali busa na sosnowieckich numerach. Wypełniony był nielegalnymi imigrantami z polsko-białoruskiej granicy. Gliwiccy policjanci z drogówki wspierają funkcjonariuszy z województwa podlaskiego, które zostało objęte częściowo stanem wyjątkowym. Ostatnio udało im się zatrzymać forda transita, w którym przewożono 22 nielegalnych imigrantów.

Patrol złożony z gliwickich policjantów drogówki oraz funkcjonariuszy straży granicznej z Gdańska zatrzymał na na posterunku blokadowo-kontrolnym w miejscowości Czeremcha busa marki Ford Transit na sosnowieckich numerach rejestracyjnych. Pojazdem kierował 38-letni Gruzin.

„Gdy mundurowi poprosili go o otwarcie przedziału ładunkowego, wyraz twarzy kierowcy diametralnie się zmienił. Policjanci wiedzieli już, że trafili na przemyt. Nie sądzili jednak, że w fordzie transportowanych jest aż tylu imigrantów. Większość z nich to mężczyźni, którzy deklarowali obywatelstwo irackie” – informuje Aleksandra Nowara ze śląskiej policji. „Początkowo Gruzin tłumaczył, że nie wiedział, kogo przewozi, ale ostatecznie przyznał, że dostał zlecenie na przetransportowanie imigrantów z polsko-białoruskiej granicy do Niemiec. Pasażerowie transita zostali przekazani straży granicznej, zaś przemytnik odpowie przed sądem karnym” – dodaje.

Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
18 + 5 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.